comScore

Atiker Konyaspor Atiker Konyaspor

En çok yerli oyuncu kullanan takım hangisi?

26 Ekim 2016, Çarşamba 17:25
En çok yerli oyuncu kullanan takım hangisi?

Süper Lig'de en çok yerli oyuncu kullanan takım Medipol Başakşehir. En çok yerli oyuncunun oynadığı maç ise Başakşehir - Konyaspor maçı oldu.

FutbolArena Detay - Süper Lig'in geride kalan 8 haftasında en çok yerli futbolcu kullanan takım Medipol BaşakşehirAbdullah Avcı'nın takımında Türk oyuncuları kullanma oranı maç başına 9,25 oldu.

REKOR BAŞAKŞEHİR - KONYASPOR MAÇINDA 
Avcı, Süper Lig'in 7. haftasında evinde, Atiker Konyaspor ile yapılan maçın ilk 11'inde 9 Türk oyuncusunu sahaya sürmüştü. Atiker Konyaspor'un da o karşılaşmanın ilk 11'inde 8 Türk futbolcusu görev yapmıştı. Medipol Başakşehir-Atiker Konyaspor karşılaşması, 17 yerli futbolcuyla bu sezon ilk 11'de en fazla Türk oyuncunun sahaya çıktığı Süper Lig maçı olarak kayıtlara geçti.

Atiker Konyaspor ise yerli oyunculara şans verme sıralamasında Süper Lig'de ilk 10'na giremedi. Ligde en fazla yerli oyunculara Başakşehir şans tanırken, Konyaspor bu sıralamada 11. oldu. Yeşil-beyazlı ekipte şuana kadar 45 kez yerli oyuncular sahaya 11'de başladı. 6 kez ise oyuna sonradan girdi. Maç başına ise Konyasporlu yerli oyuncuların sayısı 6,37 oldu.

FutbolArena akşam haberlerit uru (16 Ağustos 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.