comScore

En güncel Cuma mesajları 2018 - Whatsapp resimli cuma mesajı (4 Mayıs 2018 Cuma)

04 Mayıs 2018, Cuma 10:10
En güncel Cuma mesajları 2018 - Whatsapp resimli cuma mesajı (4 Mayıs 2018 Cuma)

En güzel cuma mesajları atmak isteyen vatandaşlar için anlamlı cuma mesajlarını sizler için bir araya getirdik. Cuma günü sevdiklerine cuma mesajı yollamak isteyenler için güncel cuma mesajlarını sizler için derledik. 2018 en yeni cuma mesajlarını ve 2018 resimli whatsapp cuma mesajlarını haberimizde bulabilirsiniz.

Cuma mesajı nedir? En güzel cuma mesajlarını nasıl bulabilirim gibi soruların yanıtlarını haberimizde bulacaksınız. Müslüman alemi için en mübarek gün olarak kabul edilen cuma günü için cuma mesajlarını derledik. 2018 en güncel cuma mesajları ve whatsapp resimli cuma mesajları için haberimizi inceleyebilirsiniz. Cuma günü anlamlı, resimsiz ve resimli en güncel cuma SMS örneklerini hazırladık.
 

Cuma mesajları 2018 - En güncel cuma mesajları (Resimli Cuma mesajları 4 Mayıs 2018)


Cuma mesajları müslümanlar için adeta vazgeçilmezdir. Müslüman alemi için en mübarek gün sayılan cuma günü cuma namazı öncesinde vatandaşlar birbirlerine resimli cuma mesajları atarak cuma gününü kutlarlar. Bizler de sizler için en yeni cuma mesajlarını bir araya getirdik. 

EN GÜNCEL CUMA MESAJLARI 2018
Ey Rabbim! Evimizden bereketi, dilimizden duayı, kalbimizden senin ve Resulünün sevgisini eksik etme. Dualarımızı kabul, ömrümüzü nurlu kıl. Amin. Hayırlı cumalar.

Ya Rabbi! Kıldığım namazı kabul eyle! Ahir ve akıbetimi hayır eyle. Son nefesimde Kelime-i tevhid söylememi nasip eyle. Ölmüşlerimi af ve mağfiret eyle. Duaların geri çevrilmeyeceği bu mübarek günde Rabbim dualarımızı kabul etsin. Bizleri Rahmetinden mahrum bırakmasın hayırlı cumalar inşallah.

Ey Nefsim Şeytana Yem Olmakmı Yoksa Cennette Gül Olmakmı Niyetin, Bırak Yakamı Secde Edeyim Sen Huzura Er, Ben İmanla Öleyim. Hayırlı Cumalar.
Ey gönül Olmadı mı 'nasip değilmiş' de talip ol rızaya Tevekkül et,kaderi gör Aşkla yönel yüce Mevlâya. HAYIRLI CUMALAR.'Size açık bir nur (Kur'an) indirdik. Müminlere yol gösterici ve mujdecidir. Ayetlerini düşünsünler, aklı olanlar öğüt alsınlar. ' (nisa-174, Neml-21, Sad-29) Cuma Gününüz Bin Mübarek Olsun.

Dostsuz dünya olmaz imiş, dost duasız kalmaz imiş. Dostun duasını alanın sırtı yere gelmezmiş. Duanızda bulunabilmek ümidiyle hayırlı cumalar.Ya Rabbi! Sana açılan elleri, sana yönelen gönülleri, sana bükülen boyunları, sana yalvaran dilleri, ne olur boş çevirme, amin. Hayırlı nurlu cumalar.

Ettiğin her dua derdine deva, sağlığına şifa, gözüne nur, gönlüne huzur, ailene ve sevdiklerine huzur getirsin. Hayırlı cumalar dilerim.Allah'ım! Cehenneme götüren fitneden, cehennemin azabından, zenginliğin ve fakirliğin şerrinden sana sığınırım. (Ebu Dâvûd, Vitr, 32.) Cumanız mübarek olsun...

Allah'ım! Bana kendi sevgisini ve senin yanında sevgisi bana fayda verecek kimsenin sevgisini ver. (Tirmizî, Deavât,73.) Cumanız mübarek olsun...

Allah'ım! Geçmiş ve gelecek, gizli ve açık bütün günahlarımı bağışla! Benim ilâhım Sensin. Senden başka ilâh yoktur. (Buhârî, Tevhîd, 35) Cumanız mübarek olsun.


 

Cuma Namazı neden önemlidir? Cuma ne demek?


Cuma; cem olmak, toplanmak manalarına gelir Cuma günü, Müslümanlar için çok önemli bir gündür.Bu günde Müslümanlar camide toplanıp birlikte Cuma namazını kılarlar Topluca yapılan bu ibadet, o günü bayram günü değerine yükseltir.

Bu sebeble Cuma gününe Seyyidü`l-eyyam, yani, günlerin itibarlısı,efendisi de denir.Bütün hayırlı işlerin Cuma günü meydana geldiği; tarih boyunca pek çok kudsî hâdiselerin hep Cuma günü zuhur ettiği rivayet edilir.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"