comScore

Galatasaray Galatasaray

Emre ile Melo arasındaki fark

26 Şubat 2014, Çarşamba 00:03

TFF Hukuk Kurulu ceza istemiyle Felipe Melo'yu Disiplin Kurulu'na sevk etti. Peki küfür eden ve kameralara yakalanan Fenerbahçeli Emre neden sevk edilmedi?

FutbolArena Özel - Melo'yu ceza için PFDK'ya sevk eden TFF Hukuk Kurulu, Kasımpaşa maçında küfür ederken kameralara yakalanan Emre'yi ceza kuruluna sevk etmedi. İki oyuncunun ortak yanı hakeme değil, kameralara yakalanması oldu. İki oyuncunun yaptığı eylemin amacı aynı. İki oyuncu arasındaki tek fark biri ağzıyla diğeri vücuduyla aynı eylemi gerçekleştirdi.

Melo'nun ceza kuruluna sevk edilişinin ardından doğal olarak bu tartışma gündeme geldi. Görüntülere göre Melo, PFDK'ya sevk edildiyse Emre niye sevk edilmedi?

TFF Basın Sözcüsü Mete Düren bu konuya şöyle açıklık getirdi: "Eylemin elle, vücutla yapılmış olması."

Mete Düren şöyle devam etti: "Emre'nin olayında ağız okuma var. Emre daha önce eliyle rakibine (Cangele) boğazını keserim işareti yaptığı için ceza almıştı. Melo'nun eylemi de açık. Ağız okumayı gerektiren bir durum yok. Bu yüzden görüntüler istedi ve hukuk kurulu izleyerek ceza kuruluna yolladı"

SONUÇ

TFF'nin bu kararı sonrasıysa şöyle bir manzara çıkıyor: Eğer bir futbolcu eliyle, vücuduyla küfür, hakaret sayılacak bir şey yaparsa PFDK'ya gider. Küfür ederken yakalanırsa PFDK'ya gitmez çünkü ağız okumayla ceza verilmez.

TFF'nin talimatlarıysa Melo ve Emre arasındaki farklı yoruma engel. Talimatlara göre Emre de ceza kuruluna gidebilirdi.

Haber: Aydın Cingöz

FutbolArena akşam haberleri turu (19 Eylül 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.