comScore

FutbolArena TV

Emre Demir, Barcelona'da! Serbest kalma bedeli 400 milyon euro | "Şehrimiz adına gurur verici"

23 Eylül 2021, Perşembe 19:00

Kayserispor'un 17 yaşındaki futbolcusu Emre Demir, İspanya devi Barcelona'ya transfer oldu. Genç oyuncunun gelecek sezondan itibaren Barcelona B kadrosuna katılacağı açıklandı. Emre Demir böylelikle Rüştü Reçber ve Arda Turan'ın ardından Barcelona'ya transfer olan 3. milli futbolcu oldu.

KAYSERİSPOR'UN AÇIKLAMASI
"Gururluyuz, mutluyuz, umutluyuz! Altyapımızdan yetişerek defalarca alt yaş kategorilerinde milli formayı giyen, Süper Lig'in en genç golcüsü Emre Demir'in, Barcelona'ya transferi konusunda anlaşma sağlandı. Anlaşma ve UEFA kuralları gereği Emre Demir, gelecek sezondan itibaren Barcelona forması giyecek."

BARCELONA'NIN EMRE DEMİR AÇIKLAMASI

"Barcelona B, Kayserispor'dan Emre Demir'i 2 milyon Euro bonservis bedeli + bonuslar karşılığında transfer etti. 2027'ye kadar anlaşmaya varılan oyuncu mevcut sezonu Türk ekibinde geçirecek. 17 yaşındaki oyuncunun serbest kalma bedeli 400 milyon Euro olarak belirlendi. Hoş geldin Emre Demir! Biz de gururluyuz, mutluyuz, umutluyuz çünkü 15 yaşında, Türkiye Ligi'nin en genç golcüsü... Barcelona tarihindeki üçüncü Türk futbolcu..."

Barcelona Videoları