comScore

Medipol Başakşehir Medipol Başakşehir

''Emre Belözoğlu'nu kim koruyor?''

08 Şubat 2017, Çarşamba 13:50
''Emre Belözoğlu'nu kim koruyor?''

Sözcü Yazarı Soner Yalçın, "Gülen'in en değerli müridi Emre'yi kim koruyor?" diye yazdı.

FutbolArena - "Bu yıl Medipol Başakşehir mutlaka şampiyon yaptırılacak" diye yazan Soner Yalçın, Sözcü'deki yazısında Başakşehir forması giyen Emre Belözoğlu için, "Gülen'in en değerli müridi Emre'yi kim koruyor?" diye de yazdı.

Soner Yalçın yazısında şunları kaleme aldı: 
“Medipol Başakşehir'in şampiyon olması için çalışan “birileri” FETÖ soruşturmalarını bile önemsemiyor. Öyle ki… FETÖ'cü futbolcular iddianamesini okuyanlar; Başakşehir futbolcusu Emre Belözoğlu'nun nasıl sanık yapılmadığına şaşırıp kalıyor! Gülen'in en değerli müridi Emre'yi kim koruyor? Şampiyonluğa oynayan Beşiktaş, Galatasaray, Fenerbahçe taraftarlarına soruyorum.”


EMRE BELÖZOĞLU NE DEMİŞTİ?

“Fethullahçı” olduğu iddia edilen Emre Belözoğlu, FETÖ'nün 15 Temmuz'da bastırılan darbe girişimi sonrası bir açıklama yayımlamış ve geçmişte FETÖ'nün hain yüzünü görmeden önce çeşitli yardımlar yaptığını ifade etmişti. 

"GİZLEMEDİM, GİZLEMİYORUM..."

“Yurt içi ve yurt dışında kurmuş olduğu okullarda hain emellerini gizleyerek, yabancı çocuklara bayrağımızı sallatarak, İstiklal Marşımızı okutarak, milletimizin büyük çoğunluğunun gözünü boyamış ve siyaset-sanat-spor-medya gibi her kesimin ilgisini çekmiş bu hain örgüt ile o çocukları gördüğümde yaşadığım duygular haricinde hiçbir bağ ve ilişkim olmadığını belirtmek isterim.

Hayatım boyunca birçok yardım kuruluşu, dernek, vakıf ve şahıslara olduğu gibi, eline milletimizin kanı bulaşmış FETÖ'ye de, gerçek yüzlerinin ortaya çıkmadığı o günlerde, Allah rızası için, Türk kültürünü yaşattığı ve ülkemize hizmet ettiğini düşündüğüm için kurban ile öğrenci bursu verdiğimi hiçbir zaman gizlemedim, şimdi de gizlemiyorum.

Ne var ki, bu sinsi yapının bir hizmet değil, terör örgütü olduğunun açığa çıktığı 17-25 Aralık döneminden sonra, bu yapıya zerre kadar gönül bağım kalmamış, 1 kuruş da maddi desteğim olmamıştır. Ben ve ailem geçmişte ve gelecekte her daim bu ülkenin, devletimizin, devlet büyüklerimizin, bayrağımızın, manevi değerlerimizin yanında olduk, bundan sonra da öyle olacağız."


Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)