comScore

Medipol Başakşehir Medipol Başakşehir

Emre Belözoğlu'dan Fatih Terim ve Abdullah Avcı'ya övgü

28 Şubat 2017, Salı 18:44
Emre Belözoğlu'dan Fatih Terim ve Abdullah Avcı'ya övgü

Emre Belözoğlu, çalıştığı teknik direktörler arasında yer alan Fatih Terim ve Abdullah Avcı'ya övgülerde bulundu.

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig'de zirve yarışı veren Medipol Başakşehir'in başarılı oyuncusu Emre Belözoğlu, yayıncı kuruluş beIN Sports'a açıklamalarda bulundu.
 

Emre Belözoğlu futbolu ne zaman bırakacak?


Gelecek sene futbolu bırakacağını açıklayan Emre Belözoğlu, çalıştığı teknik direktörler arasında yer alan Fatih Terim ve Abdullah Avcı'ya övgülerde bulundu.

Emre Belözoğlu açıklamasında, "1 sene sonra futbol oynamayı bırakacağım. Yine de çok kesin bir şey söylemeyeyim. 37-38 yaş yeterli. Yurt dışı düşünmüyorum. Çin ya da Katar'dan gelmesi muhtemel teklifler hakkında bir şey düşünmüyorum. Futbolu bıraktıktan sonra teknik direktör ya da sportif direktör olabilirim." diye konuştu. Kariyeri ile ilgili serzenişte bulunan milli oyuncu, "Ben hayatımda kimseye hakkaniyetsiz davranmadım. Ama bana çok davranıldı." ifadelerini kullandı.
Başakşehir ile sözleşme uzatma görüşmelerini anlatan Belözoğlu, "Kulüp başkanımız Göksel Gümüşdağ 1 yıl daha futbol oynama kararımı duyunca 'O zaman yukarı çıkıp sözleşme yapalım.' karşılığını verdi. Ben de kabul ettim. 36 yaşındayım ama kendime iyi baktığım için oynamaya devam edebiliyorum." açıklamasını yaptı.

FATİH TERİM'E ÖVGÜ

Abdullah Avcı ve Fatih Terim'i öven Emre Belözoğlu, "Öğrenmenin yaşı yok. Abdullah Avcı'dan hala çok şey öğreniyorum. Fatih Terim'den kaybetmeme isteğini öğrendim. Zeytinburnu altyapısından Galatasaray'a transfer olduktan sonra Fatih Terim beni A takıma çağıran isimdir. Taktik olarak da Mancini ve Cuper bana çok şey kattı. Türkiye'de başarı önemli. İyi ya da kötü insan olmanıza bakılmıyor." sözlerini sarf etti.

ENLERİNİ AÇIKLADI

En beğendiği yabancı teknik adamı açıklayan tecrübeli oyuncu, "Guardiola'nın oyun tarzını çok beğeniyorum. En beğendiğim hoca Guardiola." diye konuştu.

Futbol dünyasında en beğendiği oyuncu sorusuna da yanıt veren Emre Belözoğlu, "Messi bence dünyanın gelmiş geçmiş en büyük oyuncusu." yorumunu yaptı.

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)