comScore

Medipol Başakşehir Medipol Başakşehir

Emre Belözoğlu: ''İki kupa için her şeyi yapacağız''

17 Şubat 2017, Cuma 13:01
Emre Belözoğlu: ''İki kupa için her şeyi yapacağız''

Medipol Başakşehir'in kaptanı Emre Belözoğlu, iki kupada da sonuna kadar gitmek istediklerini belirtti.

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig'de ve Ziraat Türkiye Kupasın'da yoluna devam eden Medipol Başakşehir'in kaptanı Emre Belözoğlu, iki kupada da sonuna kadar gitmek istediklerini belirtti.

Beinsports'a konuşan Medipol Başakşehir'in başarılı orta saha oyuncusu Emre Belözoğlu şu ifadeleri kullandı;
''ELİMİZDEN GELENİ YAPIYORUZ''

"Her zaman ligin ikinci yarısı daha zorlu geçmiştir ve biz de hedef takım haline geldiğimiz için rakiplerimiz bize karşı daha farklı oynamaya başladı. Artık buna göre gardımızı alacağız. Ligin üst sıralarında tutunmak için elimizden gelen tüm mücadeleyi göstereceğiz. İnanıyorum çok çabuk toparlayıp, kaldığımız yerden lige devam edeceğiz."

''LİGİN SONUNA KADAR YARIŞIN İÇİNDE OLACAĞIZ''

"Ligin sonuna kadar her türlü mücadelenin içinde olmak istiyoruz. Hedeflerimizden biri Türkiye Kupası, diğeri de ligin en üst sıralarında devam etmek. Bu şampiyonluk olur, olmaz bunu önümüzdeki haftalar gösterecek. Bu oyun gücüyle devam edeceğiz. İki kupa için de elimizden gelen her şeyi yapacağız. Güç rakip doğurur, güç düşman doğurur. Bunun sıkıntılarını yaşıyoruz. Bunun bilinciyle elimizden geldiğince ligde tutunacağız, Türkiye Kupası'nı da kazanmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız."

"Farklı mağlup olmamıza rağmen maçın genelinde oyun ve istatistik üstünlüğü bizdeydi. Futbolda her türlü sonuç var. Bizim oyun gücümüz var, bu oyun gücünü Kasımpaşa maçında da sergiledik."

''FUTBOLDA DÜN YOKTUR''

"Sadece çok erken gelen goller bizi geriye düşürdü. İlk 10 dakika ve son 10 dakikayı ayırdığımız zaman 70 dakikalık bölümde çok farklı bir skor bizim adımıza ortaya çıkabilirdi. Kasımpaşa karşısında aldığımız farklı mağlubiyetin üstesinden gelebilecek oyun ve futbolcu kalitemiz var. Maç istediğimiz gibi başlamadığından dolayı bu şekilde devam etti. Kaybettik, hem de istemediğimiz bir şekilde farklı kaybettik. Futbolda dün yok, yolumuza devam edeceğiz."

''2024'E HAZIR OLDUĞUMUZU DÜŞÜNÜYORUM''

"Özellikle devletimiz bu anlamda çok ciddi yatırımlar yaptı. Gençlik ve Spor Bakanlığımız da gerçekten bu anlamda çok önemli çalışmalar yapıyor. Her anlamda 2024'e hazır olduğumuzu düşünüyorum. İnşallah geçmişte kıl payı kaçırdığımız bu şampiyonayı ülkemize getiririz. Ülkemizin buna da ihtiyacı var diye düşünüyorum. Dünyanın en güvenilir ülkelerinden bir tanesiyiz. Bunu da ispat etmemiz için böyle turnuvalarda iyi ev sahipliği yapmamız gerekiyor. İnşallah devletimizin yapmış olduğu yatırımların karşılığı olarak da bu turnuva ülkemize gelir. Bir sporcu olarak en büyük arzum budur."

 

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)