comScore

Emre Belözoğlu'dan itiraf! "Çok hata yaptım"

08 Eylül 2019, Pazar 11:04
Emre Belözoğlu'dan itiraf!

Andorra maçının ardından takım kaptanı Emre Belözoğlu basın mensuplarına açıklamalarda bulundu

FutbolArena - A Milli Futbol Takımı, 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri H Grubu 5. maçında Andorra'yı 1-0 mağlup etti. Karşılaşmanın ardından takım kaptanı Emre Belözoğlu basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. A Milli Takım kaptanı Emre Belözoğlu, Avrupa Futbol Şampiyonası'nda olmayı hak ettiklerini söyledi. 
 

Emre Belözoğlu, Türkiye-Andorra maçı açıklamaları


39 yaşındaki futbolcu, 100. maçına doğum gününde çıktığı için çok mutlu olduğunun altını çizerek, "Yaklaşık 25-26 senedir göğsümde dünyanın en güzel bayrağını taşıdım. Kendimi her zaman şanslı hissediyorum ve Allah'a hamdolsun diyorum. 100. maç. Aynı zamanda doğum günüm. Güzel bir tevafuk oldu. Genç, enerjik ve iyi bir oyuncu grubunun içinde olduğum için çok mutluyum. Milli takımlarda forma şansı vermiş tüm hocalarıma çok teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu. 

"ŞAMPİYONAYI HAK EDİYORUZ"
Andorra karşısında aldıkları galibiyetten dolayı mutlu olduklarını ifade eden Belözoğlu, “Maçta sonra taraftarımızın bana gösterdiği teveccüh, bana çok iyi bir gece yaşattı. Teşekkür ediyorum. Mükemmel bir gece oldu. Son dakikada da olsa kazanmayı bildik. Şampiyonaya gitmek böyle maçlardan geçiyor. Kazandığımız için mutluyuz. Bu takım şampiyonada olmayı hak ediyor” açıklamasını yaptı. 

"MÜCADELEYE DEVAM EDECEĞİM"

Deneyimli futbolcu, milli takıma seçildiği ilk günkü heyecan ile oynamaya devam ettiğini belirterek, “94 senesinde ilk genç milli takıma çağrıldığımda içimdeki enerji neyse bugün de maça çıktığımda içimdeki enerji aynı. Hayatın gerçekleri var ama artık genç değilim. Vücudumu doğru kullanmaya çalışıyorum. Kariyerimin sonuna kadar mücadeleye devam edeceğim. Bu takımın içinde yer almak büyük bir şeref ve mutluluk” değerlendirmesini yaptı. 

"ÇOK HATA YAPTIM"

Genç futbolculara tecrübelerini aktardığını vurgulayan tecrübeli oyuncu, “Kendimi hiçbir zaman özel bir yere koymuyorum. İyi bir takım oluşturduğunuzda başarılar geliyor. Milli takımı bütün takımların üstünde görüyorum. Bütün oyuncularda da bu aidiyet olmalı. Genç arkadaşlarıma da bunu öğütlüyorum. Hayatın merkezine futbolu koydum. Oyunculara da bunu anlatmaya çalışıyorum. Çok hata yapmış birisi olarak onlara da yardım etmeye çalışıyorum. Futbolu çok seviyorum. Bir gün bitecek. Benim için böylesine bir finalin olması da inşallah kariyerimin sonunda güzel bir veda olur” ifadelerini kullandı. 

OZAN TUFAN'DAN EMRE BELÖZOĞLU SÖZLERİ

Deneyimli futbolcu Emre Belözoğlu'nun kendisi ve diğer genç oyuncularla saha içinde olan iletişimini değerlendiren Ozan Tufan, “Emre ağabey ben dahil kulüpteki takım ve milli takım arkadaşlarım kimsenin kötülüğünü isteyecek biri değildir. Her zaman iyiliğini isteyen ve herkese bir şeyler vermeye çalışan güzel bir karakterdir. Onunla genç jenerasyon olarak oynadığımız için çok şanslıyız. Ben hem kulüpte hem milli takımda oynuyorum. Ben de çok şanslıyım. Hepimiz onlardan bir şey almak istiyoruz çünkü çok büyük bir tecrübeden bir şeyler almak istiyoruz” diye konuştu. 

Son dakika Milli Takım Haberleri FutbolArena'da!
 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"