comScore

FutbolArena TV

Emmanuel Mas: 'Gelecek sezon tek hedef şampiyonluk'

01 Mayıs 2017, Pazartesi 15:43

Trabzonspor'un devre arasında takıma kattığı Arjantinli Emmanuel Mas ve Portekizli oyuncusu Joao Pereira, Trabzon'da çok mutlu bir yaşamları olduğunu belirttiler. 

Trabzonspor'un devre arasında takıma kattığı oyuncular Emmanuel Mas ve Joao Pereira, bordo-mavili kulübün medya merkezine açıklamalarda bulundu. Trabzon'da çok mutlu olduğunu belirten Emmanuel Mas, "Ailemle ve köpeklerimle burada güzel zaman geçiriyorum. Bol bol şehri geziyorum. Buranın doğası güzel. Ben de doğayı seviyorum. Şehir merkezinde sahilde bulunan parkta vakit geçiriyorum. Eşim de Trabzon'u çok sevdi. Trabzon, Arjantin'de doğduğumuz şehir olan San Juan'a benziyor. Orada deniz yok, ama doğası aynı. Tüm bu nedenlerden dolayı kendimizi evimizde gibi hissediyoruz. Trabzon'daki insanların çok sıcak ve yardımsever olması da burayı evimiz gibi hissetmemizi sağladı. Nereye gitsek bize yardımcı olmaya çalışıyorlar" dedi.

Mas: "Taraftarımız bize güç veriyor"
Taraftarların karşılaşmalarda yanlarında olduğunu belirten Mas, "Stadyumda muhteşem bir atmosfer oluşturuyorlar. Saha içindeyken taraftarlarımızı yanımızda görmek bize büyük bir güç veriyor. Onları mutlu etmek için kazanmamız gerektiğinin bilinciyle oynuyoruz. Ona göre mücadele ediyoruz. Ayrıca ben buradaki futbol kültürünü de Arjantin'e çok benzetiyorum. Orada da maçlarda hep böyle atmosfer oluşturulur. Sonuç olarak böyle büyük bir kulüpte oynamak ve böyle büyük bir taraftara sahip olmak mutluluk verici" dedi.

"Gelecek sezon tek hedef şampiyonluk"
Gelecek sezon hedefin tek olduğunu dile getiren Mas, "Ligin ikinci yarısında iyi sonuçlar almaya başladık. Şu anda da iyi gidiyoruz. Bu sezon ligi bitirebildiğimiz en üst noktada tamamlamak istiyoruz. Gelecek sezon ise tek bir hedef var. O da şampiyonluğa gitmek. Bireysel olarak baktığımda şu an Avrupa'dayım. Sezonu iyi bir yerde tamamlarsak Avrupa Kupaları'na katılacağız. Seneye şampiyon olursak Şampiyonlar Ligi'nde mücadele edeceğiz. Bu benim kariyerim için çok önemli. Bu süreçte hedefim takımıma en yüksek katkıyı vermek" diye konuştu. Arjantin Milli Takımı'nda Messi'yle birlikte oynadığı da hatırlatılan Mas, "Messi sessiz, sakin ve çok düzgün bir karakter. Arkadaşlığımız da gayet iyi. Onunla oynamak benim için gurur verici. Ayrıca Arjantin Milli Takımı'nda olmak çok güzel. Sıkı çalışmalıyım ve her zaman kendimi hazır tutmalıyım" ifadelerini kullandı.

Joao Pereira: "Trabzonspor çok büyük bir kulüp”
Trabzon'da düzenli bir hayatının olduğunu belirten Pereira, "Antrenmanlar akşam olunca sabah erken kalkıp köpeğimle sahile iniyorum. Ya da Medical Park Arena'nın altındaki yolda yürüyüş yapıyorum. Trabzon doğal güzelliklere sahip bir şehir. Trabzonspor ise çok büyük bir kulüp. Özellikle deplasmanlarda oynadığımız maçlarda bizim taraftarımız rakiplerden fazla olabiliyor. Kendilerine ayrılan bölümleri sürekli dolduruyorlar. Bu durum saha içinde bizi olumlu yönde etkiliyor. Trabzon'da bizi sokakta gören insanlar hemen yanımıza gelip, ilgi gösteriyorlar, bize destek oldukları için çok mutluyum. Benim için bir şehirde plaj olması çok önemli. Portekiz'deyken Lizbon'da yaşıyordum. Hem orada hem de burada plaj var. Kendi ülkeme oranla buradaki insanların daha sıcak olduğunu söyleyebilirim. Türkçe bilmesem bile benimle konuşmaya çalışıp, fotoğraf çektiriyorlar. Portekiz'de insanlar biraz daha utangaç ve mesafelidir. Sizi tanırlar ama yanınıza gelmezler" dedi.

Trabzonspor Videoları