comScore

Medipol Başakşehir Medipol Başakşehir

Emmanuel Adebayor, Galatasaray maçında oynayacak mı?

02 Şubat 2017, Perşembe 14:54
Emmanuel Adebayor, Galatasaray maçında oynayacak mı?

Medipol Başakşehir'in teknik direktörü Abdullah Avcı, dünyaca ünlü yıldız Emmanuel Adebayor hakkında konuştu. 

FutbolArena - Başakşehir teknik direktörü Abdullah Avcı, geçtiğimiz günlerde takıma transfer olan dünyaca ünlü Togolu yıldız Emmanuel Adebayor hakkında açıklamalarda bulundu.

Galatasaray maçı hazırlıkları kapsamında yapılan antrenman öncesinde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Avcı, "Hem maça gelenler hem de evinde maçları izleyecek insanlar için güzel bir hafta. Beşiktaş-Fenerbahçe, Medipol Başakşehir-Galatasaray ve diğer maçlar... Kupada final gibi yerleri hedefliyorsan, bu tür rakiplerle yolun bir yerde kesişecek. Galatasaray ligin değerli bir takımı. Yanlış hatırlamıyorsam son 3 sene kupayı kazanan takım. Galatasaray, kupa takımıdır." ifadelerini kullandı.


Abdullah Avcı'dan Galatasaray kupa maçı açıklaması


Medipol Başakşehir'in kupada daha önce final oynama başarısı gösterdiğini hatırlatan Abdullah Avcı, hem ligde hem de kupada sonuna kadar gitmek istediklerini belirtti.
Avcı, düzenli ve sistemli bir takım olduklarını, kaliteli bir ekibe karşı mücadele vereceklerini vurgulayarak, şunları aktardı:

"Galatasaray takımının oyuncu kalitesi her zaman yüksektir. Bu yarışın içerisinde sürekli olan bir takım. Şu an ligde de bu durumdalar ve baktığınız zaman yukarıyla çok fazla bir puan farkı yok. Her zaman o coşkuyu yakaladıklarında bireysel oyuncu kalitesini sahaya yansıtan bir takım. Takımların performanslarında inişler çıkışlar hep olacaktır. Şu anda yukarıya doğru ivme var. Bizim de iyi bir standartımız var. Güzel bir müsabaka olacak. Galatasaray ile oynadığımız maçlar hep keyifli ve gollü geçiyor. Umarım sonucu bizim lehimize olur."

Abdullah Avcı, son 3 senedir takımın çıtasının yükselmesinin, oyun kalitesiyle beraber oyuncu kalitesinin de artırılmasını gerektirdiğini ifade etti.
 

Abdullah Avcı'dan Adebayor'un fizik durumuyla ilgili açıklama


Adebayor gibi oyuncularla dar alanda problem çözme yeteneği ile becerili oyuncu sayısının arttığını bildiren Avcı, Togolu golcüyü sistemin bir parçası haline getirmek istediklerini söyledi.

Takımın yeni transferi Adebayor'un dünyaca tanınan bir futbolcu olduğunu ve takıma büyük katkı sağlayacağına inandığını dile getiren Avcı, şunları kaydetti:

"Adebayor'un oyuncu kalitesiyle ilgili bir sıkıntı zaten yok. Bütün dünyanın tanıdığı bir oyuncu. Adebayor, geçen sene de gündemimize gelmişti. Bu sene son dakika itibarıyla transferi gerçekleşti. Kendisiyle özel bir görüşme de yaptık. Onun heyecanını görüşmelerimizde fark edebiliyoruz. Şu anda fizik olarak iyi duruyor ama son verileri içimizdeki departmanlardan alacağız. Şu anda enerjisi yüksek ve takıma adaptasyonu iyi gibi duruyor."

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)