comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Emenike'ye olay sözler! "Spor ahlakı olmayan..."

17 Şubat 2017, Cuma 09:12
Emenike'ye olay sözler!

Spor yorumcusu Uğur Meleke, Fenerbahçe'nin golcüsü Emenike'yi eleştirdi.

FutbolArena - UEFA Avrupa Ligi son 32 turu ilk maçında Krasnodar deplasmanında 1-0 mağlup olan Fenerbahçe'de Emmanuel Emenike sergilediği etkisiz performansla eleştirilerin hedefindeki isim oldu. Nijeryalı futbolcu, uzun bir aranın ardından ilk 11'de başladığı karşılaşmada oldukça vasat bir performans ortaya koydu.

Hürriyet yazarı Uğur Meleke, Emenike'yi ağır sözlerle eleştirdi. Uğur Meleke, Dick Advocaat'ın da Nijeryalı oyuncuyu ilk 11'de oynatmasının nedenini anlayamadığını ifade etti.
Uğur Meleke'nin Hürriyet Gazetesi'ndeki köşe yazısından bir bölüm:

"Martynovich topu rakip ceza alanına kadar taşıyıp golü attırırken Emenike elleri belinde izliyor. İlk yarıda 4 hücum Emenike'de ölüyor. 17'de Mehmet'in kazandığı top, ilk yarının Fenerbahçe adına en kritik anı. O topu da Emenike kaybediyor. Advocaat'ı anlamakta güçlük çekiyorum doğrusu. İş disiplini olmayan, arkadaşına saygı duymayan, hatta spor ahlakı tartışmalı Emenike'nin 3 ay sonra sahaya çıkmasındaki sır ne?

Rus medyasından okudum, Krasnodar'ın Suwon hazırlık maçını Advocaat da izlemiş. Hem Suwon hem de Marbella önünde hemen hemen aynı 11'le, aynı dizilişle, dün geceki futbolu oynamışlar. 70 milyon euroluk yetenekleri kısıtlı bir takımı iki kez izleyip bu kadar tanımıyor gözükmek de enteresan doğrusu. Advocaat çok formsuz."

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)