comScore

Emeklilere zam müjdesi! Emekli ne kadar zam alacak? (Emekli maaşları ne kadar?)

08 Mayıs 2018, Salı 11:27
Emeklilere zam müjdesi! Emekli ne kadar zam alacak? (Emekli maaşları ne kadar?)

12 milyon emekli gözünü yapılacak zam oranlarına dikti. SSK ve Bağ-Kur emeklileri 2018 yılında ne kadar zam alacak? Eflasyon oranlarına bağlı olarak emeklilerin alacağı zam oranı aşşağı yukarı ne kadar tahmin ediliyor?

FutbolArena - 12 milyon emeklinin zam beklentisine cevap geldi. 12 milyon emeklinin merakla beklediği Temmuz zammının detayları netleşti. SSK ve Bağ-Kur emeklilerine yapılacak zam oranları belli oldu. Yılın ilk yarısında yapılacak zammın detayları netleşmeye başladı. İşte SSK ve Bağ-Kur emeklilerine yapılacak zamlar.


Emekliler ne kadar zam alacak? 


En düşük emekli maaşı 935,60 lira cavarında bulunurken 12 milyon emeklinin gözü yeni gelecek zamda. Geçim sıkıntısı ve alınan maaşlarının düşük olmasından sık sık yakınan emekliler gözünü zamlara dikti. 

Emeklilere yapılacak zam son dönemin enflesyon rakamları belirleyecek. Tahminlere göre ilk 4 aylık enflasyon sonucunda yüzde 4,69 oranında tahmin edilirken 12 milyon emekliye yapılacak zam oranlarının ise 5 ve ya 5,5 oranında gerçekleşmesi bekleniyor.
Başbakan Binali Yıldırım'ın açıkladığı üzere emeklilere geçtiğimiz günlerde bayram öncesi 1,000 TL ikramiye müjdesi gelmişti.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"