comScore

Emeklilere Bayram ikramiyesi verilecek mi? Jülide Sarıeroğlu açıklayacak (KPDK toplantısı ne zaman?)

26 Mart 2018, Pazartesi 11:45
Emeklilere Bayram ikramiyesi verilecek mi? Jülide Sarıeroğlu açıklayacak (KPDK toplantısı ne zaman?)

Emeklilere ikramiye verilecek mi? Bayram ikramiyesi bekleyen emekliler için karar ne zaman açıklanacak? Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu emeklilere ikramiye kararını açıklayacak mı?

Emeklilere Bayram ikramiyesi verilecek mi? Bayramda ikramiye bekleyen emekliler için haber ne zaman verilecek? Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu ile snedikalar toplantı gerçekleştirecek. Kamu Personeli Danışma Kurulu (KPDK) toplantısı ne zaman yapılacak. SSK ve Bağkur emeklileri bayram ikramiyesi alacak mı? Memur emeklileri ne kadar ikramiye alacak? Detaylar haberimizde. 
 

Emeklilere bayram ikramiyesi verilecek mi? Emekli bayram ikramiyesi ne kadar olacak?


Milyonlarca emeklinin beklediği bayram ikramiyesi haberinin açıklanacağı tarih belli oldu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu ile sendikaların bir araya geleceği KPDK toplantısının 29 Mart Perşembe günü yapılacağı belirtildi. Söz konusu toplantıda memur emeklileriyle birlikte SSK ve Bağkur emeklilerine bayram ikramiyesi konusu tartışılacak. Takvim'in haberine göre; anlaşma sağlanırsa, memurlar ve memur emeklileri yılda 2 kez ikramiyeye kavuşacak. Ayrıca ikramiye memurlar ve memur emeklileri için hayata geçerse, SSK ve Bağ-Kur emeklilerine de yaygınlaştırılması bekleniyor.


 

Emekliye Bayram ikramiyesinde tutar ne olacak? 


Memur-Sen, toplu sözleşme masasında dini bayram ikramiyesi tutarının 'en yüksek devlet memuru aylığının (ek gösterge dahil) 2 katı tutarında' olmasını istemişti. Bu rakam, toplu sözleşme döneminde bin 951 liraya tekabül ediyordu. Şimdi ise 2 bin 62 liraya denk geliyor. Bu tutar üzerinde anlaşma sağlanabilecek. Diğer seçenek ise memurlara ve emeklilere aldıkları maaşları kadar ikramiye verilmesi. Anlaşma bu yönde sonuçlanırsa, memura ve emekliye maaşı neyse o tutarda ikramiye ödenecek. 
 

Jülide Sarıeroğlu kimdir, kaç yaşında? Jülide Sarıeroğlu nereli?


Jülide Sarıeroğlu, 7 Haziran 1979 Adana doğumludur. Ankara Gazi Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler bölümünde lisans eğitimini tamamlayan Jülide Sarıeroğlu, Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu'nda Endüstri İlişkiler Uzmanı olarak da yer aldı. Adalet ve Kalkınma Partisi'nden 2009 yılında Çankaya Belediyesi meclis üyesi olarak seçildi. Jülide Sarıeroğlu, AK Parti'nin 2017 yılında kabinesinde yer aldı. Jülide Sarıeroğlu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olarak halen görevini sürdürmekte.

FutbolArena akşam haberleri turu (14 Ağustos 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.