comScore

Emekli maaşı kaç TL oldu? Emekli bayram ikramiyesi ne zaman ödenecek?

18 Mart 2020, Çarşamba 19:12
Emekli maaşı kaç TL oldu? Emekli bayram ikramiyesi ne zaman ödenecek?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "En düşük emekli maaşını 1500 liraya yükseltiyoruz." açıklamasını yaparak bayram ikramiyesi tarihini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüsle ilgili tedbirleri ve ekonomik paketleri Çankaya Köşkü'nde düzenlediği basın toplantısıyla açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan en düşük emekli maaşını ve Ramazan bayramı ikramiyesinin ödenme tarihini duyurdu. Emekli maaşı kaç TL oldu? Emekli bayram ikramiyesi ne zaman ödenecek? Ramazan Bayramı emekli ikramiyesi hakkındaki bilgiler haberimizde.
 

Emekli maaşı ne kadar oldu? Ramazan Bayramı ikramiyesi ödenme tarihi


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "En düşük emekli maaşını 1500 liraya yükseltiyoruz." açıklamasını yaparak bayram ikramiyesi tarihini açıkladı.

"EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİ NİSAN AYI BAŞINDA ÖDENECEK"
"Kamu bankalarımız 76 yaş üzeri emeklilerimizin maaş ödemelerini, istelerse evlerinde yapacaklar. Huzurevlerimizdeki doktor sayısını da artırarak, yaşlılarımızın sağlığını daha yakından takip edeceğiz. En düşük emekli maaşını 1.500 liraya yükseltiyoruz. Emeklilerin bayram ikramiyesini Nisan ayı başında ödüyoruz. Yine emeklilerimizin maaş promosyon ödemelerinin de, şubelere gitmelerine gerek kalmaksızın, doğrudan hesaplarına yatırılmasını sağlıyoruz."

"İHTİYAÇ SAHİPLERİNE 2 MİLYAR TL KAYNAK AYIRDIK"

"Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığımızın belirlediği kriterlere göre ihtiyaç sahibi ailelere yapılacak nakdi yardımlar için ilave 2 milyar liralık bir kaynak ayırıyoruz. İstihdamdaki sürekliliği temin etmek amacıyla 2 aylık telafi çalışma süresini 4 aya çıkartıyoruz. Küresel tedarik zincirlerindeki aksama ihtimaline karşı hem üretimde, hem de perakende de belirlediğimiz önceliklere göre alternatif kanallar geliştireceğiz. Tek başına yaşayan 80 yaş üstü yaşlılarımız için, sosyal hizmet ve evde sağlık hizmetlerinden oluşan periyodik takip programını devreye alıyoruz. Alınan kararların milletimize ve ekonomimize hayırlı olmasını dilerim."

BİLYONER'E ÜYE OL, 10+10 TL BİLYONPUAN'I HEMEN AL!