comScore

Emekli maaş zammı 2018, SSK Bağkur emekli Temmuz zam oranı (Emeklilerin enflasyon zamları)

05 Temmuz 2018, Perşembe 10:43
Emekli maaş zammı 2018, SSK Bağkur emekli Temmuz zam oranı (Emeklilerin enflasyon zamları)

Emekli maaş zam oranları belli oldu mu, SSK ve Bağkur emeklileri ne kadar zam alacak, enflasyon oranlarının açıklanması ile birlikte 9 milyon emeklinin gözü maaşlarına yapılacak enflasyon zammına çevrildi. Emekli maaşları ile ilgili son dakika haberleri. SSK ve Bağkur emeklilerinin alacağı zam oranı haberimizde.

 

FutbolArenaEmekli maaşları ile ilgili son dakika haberler. Enflasyon farkının belli olmasından sonra emekliler maaşlarına yapılacak zam oranlarını merak etmeye başladı. SSK ve Bağkur emeklileri ne kadar maaş alacak, emekli maaş zammı yüzde kaç olacak? Emekli maaşı ile ilgili son dakika haberlerini sizler için derledik. Emekli maaşları ne kadar oldu? Enflasyon farkından sonra emeklilerin gözü yapılacak zamlara çevrildi. İşte zamlı emekli maaşları. SSK ve bağkur emeklilerinin maaşı yüzde 9,17'lik enflasyon artışı ile birlikte en az 144 Türk Lirası olmak üzere arttı. SSK emeklisinin taban maaşı bin 713 liraya yükseldi.


Emekli maaş zam oranları Temmuz 2018


Türkiye İstatistik Kurumu (TUİK) Haziran ayı enflasyon verilerini açıkladı. Açıklanan veriler sonrasında emeklilere yapılacak zam oranını gözler dikildi. Enflasyonun yükselmesi ile birlikte hayat şartları daha çok zorlaşırken emekliler enflasyon farkı ile milyonlarca maaşlarına yapılacak zamma gözlerini çevirdi.

SSK ve Bağkur işçi emeklileri yasa gereği son 6 aylık geçmiş enflasyon zammı oranında maaşlarına zam alıyor. Açıklanan verilere göre enflasyon oranı %9,17 olduğu için 9 milyon emekli de bu oranda maaşlarına zam alacak. 
1500 Türk Lirası maaş alan memur emeklileri 1630 lira emekli maaşı alacak. 1500 Türk Lirası işçi emeklisinin maaşı ise 1638 TL olacak.


Emekli Maaş zammı ile ilgili yorumları okumak için tıklayın


Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"