comScore

Emekli ikramiyeleri ne zaman ödenecek? Emekli ikramiyesi ne kadar?

29 Mayıs 2018, Salı 16:15
Emekli ikramiyeleri ne zaman ödenecek? Emekli ikramiyesi ne kadar?

Emekli ikramiyesi ne zaman verilecek? Emekli ikramiyesi Ramazan'dan önce ödenecek mi? Milyonlarca emeklinin merakla beklediği emekli ikaramiyeleri ödenme tarihi açıklandı. Emekliler ikramiyelerini ne zaman alacak?

Emekli ikramiyesi ne zaman ödenecek? Emekli ikramiyesi ne kadar? Emekli ikramiyesi kaç TL olacak? Milyonlarca emekli uzun süredir hükümetten emekli ikramiyeleri hakkında haber beklemekteydi. Emekli ikramiyesi tutarı konusunda belirsizlik devam ederken Bakandan açıklama yapıldı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu yaptığı açıklamada Emekli ikramiyesinin ödeneceği tarihi duyurdu. 
 

Emekli ikramiyesi ne zaman ödenecek? Emekli ikramiyesi tarihleri belli oldu mu?


Emekli ikramiyesi ödeme tarihleri açıklandı. Çalışma Bakanı Jülide Sarıeroğlu yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Haziran'ın ilk haftasında ödemeye yapacağımızı ifade etmiştik. 15 - 17 Haziran tarihleri arasında Ramazan bayramı var. Bayram öncesinde vatandaşlarımızı daha da rahatlatmak adına, hem emekli maaşlarımızın ödemelerini hem ikramiyelerimizi bir önceki hafta yapmaya karar verdik.
Bağkur ve Emekli Sandığı emeklilerimizin ikramiyelerini, 7 Haziran 2018'de ödeyeceğiz. SSK emeklilerimizin ikramiyelerini de 8 Haziran 2018 tarihinde ödeyeceğiz. Emekli Sandığı emeklilerimizin maaşlarını ayın 1-5'i arasında, SSK-Bağkur emekli maaşlarını da 11-12-13 Haziran tarihlerinde ödeyeceğiz."

SSK, Bağkur ve emekli sandığından emekli olan vatandaşlara 1000 TL ikramiye verilecek.


 

Jülide Sarıeroğlu kimdir, kaç yaşında? Jülide Sarıeroğlu nereli?


Jülide Sarıeroğlu, 7 Haziran 1979 Adana doğumludur. Ankara Gazi Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler bölümünde lisans eğitimini tamamlayan Jülide Sarıeroğlu, Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu'nda Endüstri İlişkiler Uzmanı olarak da yer aldı. Adalet ve Kalkınma Partisi'nden 2009 yılında Çankaya Belediyesi meclis üyesi olarak seçildi. Jülide Sarıeroğlu, AK Parti'nin 2017 yılında kabinesinde yer aldı. Jülide Sarıeroğlu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olarak halen görevini sürdürmekte.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"