comScore

Elmalı yağlı güreşleri izle (Elmalı yağlı güreşleri 9 Eylül 2018)

09 Eylül 2018, Pazar 13:00
Elmalı yağlı güreşleri izle (Elmalı yağlı güreşleri 9 Eylül 2018)

Elmalı Yağlı Güreşleri 2018 izle, Elmalı Yağlı Güreşleri ne zaman, Elmalı Yağlı Güreşleri hangi pehlivanlar güreşecek gibi merak edilen soruların yanıtları haberimizde. 2018 Elmalı Yağlı Güreşlerini izlemek için yağlı güreşler izle, Elmalı yağlı güreşleri 2018 canlı gibi aramaların yanıtları burada.

Elmalı Yağlı Güreşleri izle! Elmalı Yağlı Güreşleri 2018 izlemek için haberimizi takip edebilirsiniz. 2018 Elmalı Yağlı Güreşleri bugün yapılacak. Elmalı Yağlı Güreşlerinde başpehlivan bugün belirlenecek. Elmalı Yağlı Güreşleri izle, Elmalı Yağlı Güreşleri canlı, Elmalı Yağlı Güreşleri yayın gibi aramaların sonuçları burada. 
 

Elmalı Yağlı Güreşleri saat kaçta, hangi kanalda? (2018 Elmalı Yağlı Güreşleri izle)


Antalya'da 666'ncısı düzenlenen ve "Türk'ün ilk er meydanı" olarak gösterilen Elmalı Yağlı Güreşleri'nde heyecan başlıyor. Elmalı Yağlı Güreşleri'nde, 78'i başpehlivan olmak üzere bin 600'ün üzerinde pehlivan bugünden itibaren er meydanına çıkacak.

Kent merkezinde öğleden sonra kortej ve dualarla açılışı yapılacak organizasyonda başpehlivan, 9 Eylül Pazar günü belli olacak. Ünlü pehlivanların 1352 yılından beri kispet giydiği güreşlerde, aralarında hem son Kırkpınar hem de Elmalı Başpehlivanı Orhan Okulu, ikizler İsmail ve Turan Balaban, Şaban Yılmaz, Mehmet Yeşil Yeşil, Osman Aynur, Fatih Atlı, Recep Kara, Ali Gürbüz'ün de olduğu 78'i başpehlivan, bin 600'ün üzerinde pehlivan mücadele edecek.


Yağlı güreşin yaşayan efsanesi olarak adlandırılan Ahmet Taşçı, 1989, 1990, 1991, 1992 ve 1993 yıllarında Elmalı başpehlivanı olarak rekor kırdı. Son Kırkpınar'ın başpehlivanı Orhan Okulu da son 5 yılda bu organizasyonda başpehlivanlığı kimseye kaptırmadı. Müsabakalara sıkı hazırlanan Okulu, bu yıl da Elmalı Yağlı Güreşleri'nde başpehlivan olması halinde Taşçı ile paylaştığı rekoru eline geçirecek.
Orhan Okulu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yaklaşık 8 aydır sıkı antrenman yaptıklarını, kamp sürecinin verimli geçtiğini söyledi. İlk hedefi olan Kırkpınar'da altın kemeri kazandığını vurgulayan Okulu, şunları kaydetti:

"Kırkpınar'da altın kemer nasip oldu, aldım, memleketime getirdim. Çok gururluyum. Şimdi Elmalı var. Hedefim, Kırkpınar'dan 9 yıl daha eski olan Elmalı güreşlerinde altıncı kez altın kemerin, ikinci ebedi sahibi olmak. Rekor kırarak altıncı kez başpehlivan olup, tarihe geçmek istiyorum. Elmalı, Türk'ün ilk er meydanı, bizim için çok önemli."
 

D Max kanalı nasıl izlenir? D Max kanal frekans bilgileri


Türksat uydusundan yayın yapan DMAX kanalını uydu alıcınıza yüklemeniz için gereken Türksat frekans bilgisi aşağıdadır. DMAX Kanalı 12015 frekansından yayın yapmaktadır. Polarizasyon değeri ise H - Yatay'dır. Kapsama değeri TR, SR değeri 27500 ve FEC değeri 5/6 olarak girilmesi gerekir. DMAX kanalı olarak yayın yapmaktadır.

Kanal Adı    :    DMAX
Paket İsmi    :    NTV TÜRKİYE PAKET
Frekansı    :    12015
Polarisazyon Değeri    :    H - Yatay
Kapsama    :    TR
SR    :    27500
FEC    :    5/6
Tip    :    
Türksat uydusunda bulunan DMAX kanalını uydu alıcınıza yüklemek için, uydu alıcınızda yukarıda verilen frekansları girmeniz gerekmektedir.

D MAX CANLI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN >>

FutbolArena Transfer Arenası (16 Temmuz 2019)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.