comScore

Elektriğe zam geldi mi? Elektriğe yüzde kaç zam geldi? Elektriğe zam mı geldi? (Elektriğe ne kadar zam geldi?)

31 Temmuz 2018, Salı 20:54
Elektriğe zam geldi mi? Elektriğe yüzde kaç zam geldi? Elektriğe zam mı geldi? (Elektriğe ne kadar zam geldi?)

Son dakika elektrik zamları belli oldu. Elektriğe ne kadar ve elektriğe yüzde kaç zam geldi diye merak eden vatandaşlar son dakika elektrik zamlarına haberimizden ulaşabilir. 

FutbolArena - Elektriğe zam mı geldi? Son dakika elektriğe zam geldi mi? Elektriğe ne kadar zam geldi mi? Elektrik zamlarıyla ilgili yeni gelişmeler belli oldu. Elektriğe gelen zamların ardından elektriğe yüzde kaç zam geldiğini merak eden vatandaşlar için elektrik zamlarına dair tüm gelişmeleri haberimizde derledik. 
 

Elektrik zammı son dakika haberleri (31 Temmuz 2018 Elektriğe zam)


Elektriğe zam geldi. Elektriğe konutta, sanayi ve ticarethanelerde gelen zammın yüzdeleri belli oldu. Fiyat artışı Resmi Gazete'de yayınlandıktan sonra elektrik zamlarını merak eden vatandaşlar elektriğe ne kadar zam geldi ve elektriğe yüzde kaç zam geldi? sorularına yanıt armaaya başladı. Oda TV'nin haberine göre, Elektriğe konutta yüzde 9, sanayi ve ticarethanelerde ise yüzde 14 zam geldi. Fiyat artışı Resmi Gazete'de yayımlandı. Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ (BOTAŞ) tarafından elektrik üretim santrallerinin kullandığı gazın fiyatına 1 Ağustos'tan itibaren geçerli olmak üzere yüzde 49,5 zam yapılmıştı.


 

Elektrik nedir?


Elektrik, doğada elektrik yüklerinin birbirleri ve çevreleri ile etkileşime geçmeleri ile ortaya çıkan fiziksel bir olaydır. Dünya tarihinde elektriğin etkilerini ilk gözlemleyen kişinin, Milet'li Thales (Thales of Miletos) olduğu söylenir. Milattan önce 624-546 yılları arasında, bugünkü Aydın civarlarında yaşadığı bilinen Thales, doğa ile ilgili araştırma ve gözlemler yaparken kehribarın yünle ovulduğunda tüy, saman gibi hafif nesneleri kendine doğru çektiğini ve uzun süre ovulduğunda ise küçük kıvılcımlar oluşturduğunu gözlemlemiştir.
ELEKTRİK ZAMMI MESAJLARI İÇİN TIKLAYIN>>>

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"