comScore

Elazığspor şirketleşiyor

20 Eylül 2016, Salı 12:35
Elazığspor şirketleşiyor

Türkiye 1.lig ekiplerinden Elazığspor İkinci Başkanı ve Mali İşler Sorumlusu Karahan Çelik, genel kurulda yaptıkları kulübün Sportif ve Ticari yönden iki farklı A.Ş kurmasına yönelik oylamanın oy çokluğu ile kabul edildiğini bildirdi.

FutbolArena - Göreve geldikleri günden beri sorunlarla boğuştuklarını ifade eden Mali işler sorumlusu Karahan Çelik “Bu problemlerin en başında Elazığspor Kulübü Derneği'nin sportif ve ticari faaliyetlerini yürütürken, daha önceden gelen icralardan ve protestolardan dolayı dernek hesaplarının dahi kullanılabilir durumda olmamasından dolayı ciddi sıkıntılar çektik. Çekmeye de devam ediyoruz. Bunların bir nebze bertaraf edilebilmesi için kulübün sportif faaliyetlerinin bir şirket üzerinden yürütülmesini yapmış olduğumuz görüşmeler sonucunda karar aldık” ifadelerini kullandı.

Elazığspor'un şirketleşmesi konusunda uzun süredir çalışma yaptıklarını belirten Karahan Çelik “Bu şekilde bir şirket üzerinden, sportif faaliyetleri yürütme kararı aldık. Genel Kurul Üyeleri, bu konuda bize yetki verirse, buradaki düşüncemiz bir Sportif A.Ş. kurmak ve bu A.Ş.'nin yüzde yüz hissesi Elazığspor Kulübü Derneğinin olacak şekilde faaliyetleri devam ettirmek. Bu şirkette tamamen sportif faaliyetler yürütülecek. İkinci bir şirket daha kurmayı hedefliyoruz. Burada da ticari faaliyetleri yürütmeyi düşünüyoruz. İkinci şirketin de tamamen hissedarının Elazığspor Sportif A.Ş. olmasını hedefliyoruz. Spor faaliyetiyle birlikte ticari faaliyetler de bir yandan devam ediyor. Hem ticari hem sportif faaliyetleri aynı şirket üzerinden yürütmemiz halinde devletin spor kulüplerine vermiş olduğu bazı vergi muafiyetlerinden maalesef yararlanamıyoruz. Sportif ve ticari faaliyetlerin iki ayrı kurum üzerinden iki ayrı şirket üzerinden yürütülmesi bu noktada şart” şeklinde konuştu.
 

Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.