comScore

Elazığspor Elazığspor

Elazığspor ligden çekilmek istiyor! "Maç oynayamayız"

29 Ocak 2020, Çarşamba 13:32
Elazığspor ligden çekilmek istiyor!

Elazığ'da meydana gelen deprem sonrası Elazığspor, ligden çekilmek için TFF'ye başvuruda bulundu.

FutbolArena - TFF 2. Ligi'nde mücadele eden Elazığspor'da Başkan Selçuk Öztürk, NTV'ye açıklamalarda bulundu. Şehirde meydana gelen deprem sonrası kaybedilen insanlar ve yaralılar nedeniyle futbola odaklanamayacaklarını belirten Öztürk, ligden çekilmek için TFF'ye başvuruda bulunduklarını açıkladı.

"İNSANLAR SIKINTIDAYKEN NASIL MAÇ YAPALIM?"
"Deprem olduğu anda biz Tuzlaspor maçı için Pendik'teydik. Acımız çok büyük. Vefat edenlerimiz, yaralılarımız var. 3 binden fazla bina risk altında. Binalarımız çatlamış durumda. Pskolojik olarak huzursuzuz. Futbol bir keyif oyunu. 15 bine yakın insanımız sokakta yatarken, bu kadar vefatımız varken biz maç yapamayız. Benim 28 kişilik oyuncu grubumun 20'si Elazığ çocuğu. Aileleri burada konaklıyor. Çocukların çoğu genelde deprem mahallerinde yaşıyor. Sürekli artçı depremler oluyor. İnsanlar sıkıntılı haldeyken biz nasıl antrenman yapıp, maça çıkalım?"

"TFF BAŞKANI İLE GÖRÜŞTÜK"

"Dışarıdan gelen 8 oyuncumuz var. Bu çocukları da İstanbul'dan zar zor getirdik. Aileleri de panik içerisinde. Bu durumda biz sahaya çıkmak istemiyoruz. TFF Başkanı ile görüştük ve resmi başvurumuzu yaptık. Nihat Başkanımız da ellerinden geleni yapacağını söyledi. Bu ilk kez olmuyor. Sakarya depreminde birçok kulüp ligden çekildi. Van'da da yaşandı ve onlar da ligden çekilmeyi görüşmüş ama TFF'nin farklı bir şehirde maçları oynama ve masrafları karşılama talebini kabul etmişler. Biz bu saatten sonra başka sahada oynamayı da kabul edemeyiz. Bu sene affımızı istiyoruz. Umarım TFF bu kararımıza saygı duyar. Bu süreçte tesisimizde gerekli revizyonları yaparız. Büyük bir deprem daha bekleniyor. Herkes diken üzerinde şehirde. Kulübümüz borçlu durumda. Gelirlerimizin bir faydası yok. Ligin tüm geliri 1 milyon lira. O para gelse de olur gelmese de. TFF bize olumlu yanıt vermezse de dik duruş sergileyerek maçlara çıkmayacağız.

Son dakika Elazığspor Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!