comScore

Elazığspor Elazığspor

Elazığspor elektrik borcunu ödeyemiyor! "Manidar buluyoruz"

28 Eylül 2017, Perşembe 18:12
Elazığspor elektrik borcunu ödeyemiyor!

Elazığspor'da, salı günü borç ödenmemesinden dolayı yaşanan elektrik kesintisi sıkıntısı devam ediyor. 

FutbolArena - Elazığspor'da elektrik problemi çözüme kavuşturulamıyor. Salı günü borcu ödenmediği gerekçesiyle kesilen elektriklerin, aradan geçen süre zarfında yapılan girişimlere rağmen yetkililer tarafından açılmadığı bildirildi.
 

Elazığspor'dan elektrik kesintisi açıklaması


Elazığspor Genel Koordinatörü Veysi Şimşek, “Elektriklerimiz üç gündür kesik. Valimiz Çetin Oktay Kaldırım, Milletvekilimiz Ömer Serdar ve Belediye Başkanımız Mücahit Yanılmaz'ın, firma yetkilileri ile yaptıkları görüşmelere rağmen henüz daha elektrikler gelmedi. Bu kesintinin Çaykur Rizespor maçı öncesi olmasını manidar buluyoruz biz. Bildiğiniz gibi firma Çaykur Rizespor'un sponsoru. Maç sonrası milli karşılaşmalar nedeniyle liglere ara verilecek. Bu arada böyle bir hadise yaşansa çözüm için en azından fırsatımız olurdu” dedi.

Eskiye dayalı borçlardan ötürü meblağın 700 bin TL'yi bulduğunu aktaran Şimşek, “Takımımızın zor günler geçirdiği bir dönemde bu meblağı ödememiz imkansız. Biz iyi niyetli olarak taksitlendirerek borcu kapatmayı talep ediyoruz. Firma ise 420 bin TL peşin, geri kalan kısmı taksitlendirmeyi teklif ediyor. Biz firmadan diğer takımlara oldukları gibi defalarca sponsor olmasını istedik ama bizleri oyaladılar. Bu kesinti hadisesi futbolcularımızı ve teknik heyetimizi ziyadesiyle rahatsız etti” diye konuştu.

FutbolArena Haber Turu (15 Ekim 2020)