comScore

Trabzonspor Trabzonspor

El Kaddouri, Trabzonspor'u seçmeme nedenini açıkladı

02 Şubat 2017, Perşembe 18:19
El Kaddouri, Trabzonspor'u seçmeme nedenini açıkladı

İtalya'da Radio Marte'ye konuşan Omar El Kaddouri, Türkiye'ye neden transfer olmadığını açıkladı.

FutbolArena Dış Haberler - Trabzonspor kulübünün transferin son gününde Napoli'den kadrosuna katmak istediği Omar El Kaddouri, Empoli'ye imza attı.
 

Omar El Kaddouri Trabzonspor'a neden transfer olmadı? 


İtalya'da Radio Marte'ye konuşan Omar El Kaddouri, Trabzonspor'un daha fazla para teklif ettiğini ama daha prestijli bir ligi tercih ettiğini söyledi.

Trabzonspor'un FIFA'ya şikayet etmeye hazırlandığı Omar El Kaddouri, "Trabzonspor ile yaptığımız ön sözleşme çok basit bir şeydi. Ben imzalamak istedim ama Türk kulübü Napoli'yi ikna edemedi. Bana teklif ettikleri para Empoli'nin önerdiğinden daha yüksek olsa da ben daha prestijli bir ligde kalmaya karar verdim. Burada da kendimi göstereceğime eminim." ifadelerini kullandı.
 

El Kaddouri Trabzonspor ile ön sözleşme imzaladı mı?


Hatırlanacağı üzere Trabzonspor'un uzun süredir ilgilendiği oyunculardan biri olan orta saha oyuncusu El Kaddouri ile anlaşma sağlandığı iddia edilmişti. Oyuncuyla her konuda söz kesen bordo mavililerin, Napoli ile olan görüşmelerin sürdüğü ve kısa süre içerisinde kadar İtalyan ekibiyle anlaşma sağlanması halinde El Kaddouri, kısa süre içerisinde Trabzon'a geleceği ifade edilmişti. Bunun yanı sıra eğer anlaşma sağlanamazsa, El Kaddouri sezon sonunda bordo mavili formayı giyecek. Sezon sonunda Napoli ile sözleşmesi sona erecek olan El Kaddouri'nin Trabzonspor'a imza attığı öne sürülmüştü. 
Napoli kulübünün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada El Kaddouri'nin Empoli'ye bonservisiyle birlikte transfer olduğu açıklandı. 

ÖN PROTOKOL İMZALANMIŞTI

Hatırlanacağı üzere Trabzonspor ile El Kaddouri arasında ön protokol imzalandığı belirtilmişti. 

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)