comScore

Ekvador'daki Fuerza Amarilla'nın durumu içler acısı

28 Ağustos 2017, Pazartesi 15:49
Ekvador'daki Fuerza Amarilla'nın durumu içler acısı


Ekvador'un Fuerza Amarilla takımında tam anlamıyla içler acısı bir durumdan geçiyor.

FutbolArena Dış Haberler - Ekvador'un en üst liginde mücadele eden takımlardan birisi durumunda Fuerza Amarilla, inanılmaz bir dar boğazdan geçerken; kulübün içler acısı görüntüsü gözler önüne serildi.

2017 yılında 29'su lig, 4'ü Güney Amerika'nın Copa Libertadores'ten sonra kulüpler düzeyinde ikinci büyük organizasyonu olan Copa Sudamericana'da olmak üzere toplamda 33 maça çıkıp, 4 galibiyet, 12 beraberlik, 17 mağlubiyetlik performans sergileyen sarı-siyahlılarda, sezon başından beri 4 farklı teknik direktör (Diego Torres, Angel Garcia, Marcelo Freitas ve Reinaldo Merlo) görev aldı.
Fuerza Amarilla'da geçtiğimiz haftalar da daha fazla sıkıntılarla uğraşamayacağını gösteren kulüp başkanı Favian Aguilar'da sağlık sorunlarını gerekçe göstererek istifa etmişti.

FUTBOLCULAR PARALARINI ALAMIYOR
Fuerza Amarilla takımında ekonomik sorunlar inanılmaz boyutlara ulaştı. Ülke basınında çıkan haberlere göre bazı futbolcuların 3, bazılarının ise 6 aydır tek kuruş ücret almadan kulübe hizmet ettikleri belirtildi. Bu haberler sonrasında gerçek de gün yüzüne çıkmış oldu.

Son olarak futbolcular da gelişmelere daha fazla sessiz kalamayarak, olayları doğruladı ve zor durumda olduklarını söyledi. Javier Chila; ‘'Paralarımızı alamıyoruz. Bu konudan biz ve ailelerimiz muzdaripiz'' dedi.

Futbolculardan Michael Endara ise tabloyu daha ayrıntılı anlattı. Endara; ‘'Birkaç takım arkadaşım bende yemek yiyebilmek için 5 dolar borç para istedi! Bundan daha endişe verici bir şey olabilir mi? Kulüpte gerekli sağlık malzemeleri bile yok'' şeklinde konuştu.

1999 yılında kurulan ve yalnızca 18 yıllık bir geçmişe sahip Fuerza Amarilla, Ekvador Ligi'nde kümede kalma mücadelesi veriyor. 1.Aşama ve 2.Aşama olmak üzere iki farklı sezonun toplamına göre en az puan alacak iki takımın lige veda edeceği sıralamada 20 puanla 12 ekipli ligde 11.basamakta yer alıyor.
 

FutbolArena Haber Turu (15 Ekim 2019)

Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.