comScore

Ekvador'da yayıncı kuruluş krizi

24 Mart 2018, Cumartesi 19:27

Ekvador'da 2018 1. Aşama Ligi'nde 6. hafta maçları oynanacakken halen yayıncı kuruluş krizi çözülemedi.

FutbolArena Dış Haber - 61 yıllık geçmişi bulunan Ekvador'un en üst liginde büyük bir yayıncı kuruluş kaosu yaşanıyor. Haftasonu 6.hafta maçları oynanacakken hala bir yayıncı kuruluş ortaya çıkabilmiş değil. Geride kalan 5 haftada hiçbir maç televizyon ya da radyoda yayınlamadı.
 

Ekvador Ligi'ni hangi kanal yayınlıyor?


4 farklı kurumun teklif sunmasına karşın Ekvador Futbol Federasyonu tarafından yeterli gözükmemesinden dolayı maç yayınlarının sinyalle sağlanamadığı ülkede kulüpler de farklı yollara başvurma kararı aldı.

Ülkenin köklü kulüplerinden Emelec, 4.haftadaki Deportivo Cuenca maçından bu yana kendi maçlarını sosyal medya hesapları ve youtube kanalında canlı yayınlamaya başladı. Emelec'e ezeli rakibi Barcelona SC'nin yanı sıra Liga de Quito, Universidad Catolica ile Guayaquil City kulüpleri de eklendi.
DERBİ YAYINLANMAYACAK

Ekvador'da 2018'nin 1. Aşama Ligi'nde ilk 4 haftadaki hiçbir maç izleyicilerle buluşamazken, 6.haftada oynanacak Macara - Universitario Tecnico yerel derbisinin herhangi bir sosyal medya üzerinden de yayının olmayacağı açıklandı.
Aucas-Barcelona SC ve Emelec-Liga de Quito maçları takımların sosyal medya hesaplarından canlı yayınlanacak.

"MAAŞLARININ YARISINI İSTEYECEĞİM"

Ekvador futbolunda yayın hakları konusu tam bir cadı kazanına dönmüşken, Liga de Quito kulübü sahibi Esteban Paz ilginç bir açıklama yaptı.
Paz: ‘'Mahkeme eğer bizi maçları televizyondan ücretsiz yayınlamak için zorlamaya devam ederse, Barcos, Chiqui ve Gabarinni gibi yüksek ücretli futbolcularımızdan maaşlarının %50'sini bize vermesini talep edeceğim'' dedi.

Öte yandan Ekvador spor medyasında çıkan haberlere göre bir süre daha bu konuyla ilgili çözüm bulunamaması halinde devreye Güney Amerika Futbol Birliği (CONMEBOL) ve FIFA'nın gireceğini iddia etti.

Son dakika Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da! 

FutbolArena haber turu (14 Ağustos 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.