comScore

Ekrem İmamoğlu mazbatasını aldı mı? Ekrem İmamoğlu'nun mazbata görüntüleri (İZLE)

17 Nisan 2019, Çarşamba 15:58
Ekrem İmamoğlu mazbatasını aldı mı? Ekrem İmamoğlu'nun mazbata görüntüleri (İZLE)

Ekrem İmamoğlu kimdir? Ekrem İmamoğlu mazbatasını aldı mı? CHP son dakika yaptığı açıklama ile Ekrem İmamoğlu'nun mazbatasını bugün alacağını duyurdu.

CHP ve IYI Parti tarafından 31 Mart Yerel Seçim'de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı gösterilen ve YSK tarafından açıklanan resmi olmayan sonuçlara göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu'nun mazbatası gündem olmuştu. AKP tarafından yapılan itirazlar sonucunda Ekrem İmamoğlu mazbatasını alamamıştı. CHP tarafından son dakika yapılan açıklama ile Ekrem İmamoğlu'nun mazbatasını alacağı açıklandı.
 

Ekrem İmamoğlu kimdir, nereli? Ekrem İmamoğlu hayatı


31 Mart 2019 tarihinde yapılan yerel seçimde YSK tarafından açıklanan resmi olmayan sonuçlara göre İBB Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu, mazbatasını yapılan itirazlar sonucunda alamamış ve bu olay Türkiye'nin gündemine oturmuştu. CHP Parti üyeleri sosyal medya hesaplarından yaptıkları açıklama ile Ekrem İmamoğlu'nun bugün saat 16:30'da YSK tarafından mazbatasını alacağını son dakika bilgisi olarak duyurdu.

 
Yaşanan bu gelişme sosyal medyada gündeme oturdu. Hatırlanacağı üzere AKP tarafından YSK'ya yapılan itirazlar sonucunda, İstanbul'da bazı ilçelerde sayımı tekrarlatmış kimi iddialara göre, İstanbul'da seçimin tekrarlanması yönünde girişimlerin olduğu öne sürülmüştü.


Ekrem Ä°mamoğlu kazandı mı? YSK seçim sonuçları (Ä°stanbul'u kim kazandı?) 


Ekrem İmamoğlu kimdir?


1970 Trabzon doğumlu olan Ekrem İmamoğlu, Trabzon Lisesi'nde lise eğitimini tamamladıktan sonra İstanbul'a geldi. İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü'nden mezun olan Ekrem İmamoğlu, yine İstanbul Üniversitesi'nde İnsan Kaynakları ve Yönetimi bilim dalında yüksek lisans yaptı. 1992'de inşaat ve taahhüt işlerine giren Ekrem İmamoğlu, aile şirketinde iş hayatına başladı.

Ardından bir şirkette Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yaptı. Ekrem İmamoğlu okul yıllarında amatör olarak futbol da oynadı. 2009 yılında CHP Beylikdüzü İlçe Başkanı ve ardından 2014 seçimlerinde de Beylikdüzü Belediye Başkanı seçildi. Ekrem İmamoğlu, Beylikdüzü'nde yaptığı projelerle dikkat çekti. Ekrem İmamoğlu evli ve 3 çocuk babasıdır. Ekrem İmamoğlu 1991 yılından bu yana Beylikdüzü'nde yaşamaktadır.


EKREM İMAMOĞLU TWITTER ADRESİ İÇİN TIKLA

FutbolArena Transfer Arenası (19 Temmuz 2019)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.