comScore

EKPSS sınav sonuçları bugün mü açıklanıyor? EKPSS sınav sonuçları açıklandı mı? EKPSS sınav sonuçları belli oldu mu (16 Mayıs 2018)

17 Mayıs 2018, Perşembe 11:33
EKPSS sınav sonuçları bugün mü açıklanıyor? EKPSS sınav sonuçları açıklandı mı? EKPSS sınav sonuçları belli oldu mu (16 Mayıs 2018)

EKPSS sınav sonuçları belli oldu mu? EKPSS sınav sonuçları açıklandı mı? EKPSS sınav sonuçları tarihi ve başvuru hakkında bilgi almak isteyenler dışında, Kamu Personel Adaylarının merak ettiği EKPSS sınav sonuçlarına dair tüm bilgilere haberimizin devamından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena - EKPSS sonuçları açıklandı mı? EKPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? Kamu personel adaylarının merakla beklediği EKPSS sonuçları bugün mü açıklanacak? Birçok adayın merak ettiği EKPSS sonuçlarına dair tüm gelişmeler, Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı içni ÖSYM sonuçlarını bugün açıklayacak. EKPSS sınavına dair bilmeniz gerekenler ve EKPSS sınavının sonuçlarından önce öğrenmeniz gereken ve EKPSS sınav bilgileri hakkındaki tüm ayrıntılara haberimizin devamından ulaşabilirsiniz. 

EKPSS sınavları bugün açıklanıyor. ÖSYM'nin EKPSS sınav sonuçlarına dair resmi sosyal medya hesabından yaptığı açıklamaya göre bugün EKPSS sınav sonuçlarının duyurulması bekleniyor. Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı sonuçlarını öğrenmek isteyenler için EKPSS sonuçları açıklanır açıklanmaz Kamu Personel Adayları'nın merakla beklediği EKPSS sınav sonuçları FutbolArena'da olacak. 

 

EKPSS sınavı başvuru işlemleri nasıl yapılır?


Sınava ilişkin başvuru, başvuru koşulları, sınav, değerlendirme, yerleştirme ve kuraya başvuracaklar ile ilgili kurallar ve işlemler, Ek'te yer alan 2019-EKPSS Kılavuzunda yer almakta olup 2019-EKPSS'ye ve kuraya başvuracak adayların bu kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir. EKPSS ve kura usulü ile yapılacak yerleştirmeler için tercih dönemi başladı. ÖSYM internet sitesinden yapılabilecek EKPSS tercihleri için adayların TC Kimlik NO ve ÖSYM Aday Şifrelerini kullanmaları gerekiyor. ÖSYM Aday işlemleri sayfası üzerinden alınacak tercihlerden önce adayların tercih yapabilmeleri için EKPSS'ye girmiş veya kura ile yerleştirme için başvuru yapmış olmaları gerekiyor. EKPSS tercih başvurusu yapabilmek için adayların belirli şartları taşıması gerekiyor. ÖSYM internet sitesinden açıklanan belgelere göre adaylar aşağıda yer alan şartları taşımadan EKPSS tercihi yapamayacak. 

SONUÇLAR BURADA OLACAK!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"