comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Egemen'in 2 maçlık cezası düşecek mi?

14 Şubat 2014, Cuma 13:56

Sivasspor-Fenerbahçe maçı ve Yunus Yıldırım eleştirileri devam ederken Başkan, yöneticiler, kulüp ve Egemen hakkında çıkan cezalar gündemi oluşturdu.

FutbolArena Özel - Sivasspor-Fenerbahçe maçı ve Yunus Yıldırım eleştirileri devam ederken Başkan, yöneticiler, kulüp ve Egemen hakkında çıkan cezalar gündemi oluşturdu. Ama verilmeyen penaltı ateşi direk olarak yangına çevirdi.  Normalde direk kırmızının karşılığı doğal olarak PFDK tarafından kırmızı kart olarak nitelendirilse de hakem otoritelerine sorduğumuz zaman ayrıntısında önemli bilgiler yatıyor.

Sportmenliğe aykırı hareket kapsamında Egemen ceza aldığı için cezanın karşılığı 1-3 maç arası ceza alabilir kuralı var. Ama burada ‘'taban sayısı'' çok önemli çünkü hafifletici unsurları göz önünde bulundurursa 1 maça cezanın indirilmesi gündeme gelecek. Tahkim mağdur gibi görünen Fenerbahçe için cezayı 1 maça düşürmesi büyük olasılık olarak görünüyor. Hakaret 2-5 maçdarp-saldırı gibi fiili müdahelelerde ise 5-10 maç arasında ceza verilebiliyor.

Haber: Yetkin Etkin

FutbolArena akşam haberleri turu (19 Eylül 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.