comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Egemen Korkmaz'ın sarı kartı ne olacak?

10 Şubat 2014, Pazartesi 12:16

Fenerbahçe'nin Sivasspor ile oynadığı ve 2-0 yenildiği karşılaşmada Fenerbahçeli Egemen Korkmaz, kırmızı kart görmeden öncesi faul yaptığı gerekçesiyle üst üste dördüncü sarı kartını görmüş ve cezalı duruma düşmüştü.

FutbolArena - Fenerbahçe'nin Sivasspor ile oynadığı ve 2-0 yenildiği karşılaşmada Fenerbahçeli Egemen Korkmaz, kırmızı kart görmeden öncesi faul yaptığı gerekçesiyle üst üste dördüncü sarı kartını görmüş ve cezalı duruma düşmüştü. Ancak hemen ardından hakem Yunus Yıldırım ile girdiği diyalog sonrası doğrudan kırmızı kart gören Egemen'in sarı kartı böylece iptal oldu.

Bunun nedeni ise TFF talimatlarında ister çift sarı kart ister doğrudan kırmızı görsün bir oyuncunun maç içinde eğer sarı kart görmüşse o maçta gördüğü sarı kartın iptal olacağı maddesinin olması. Bu durumda Egemen Korkmaz yalnızca kırmızı kart görmesi nedeniyle ceza alırken cezasının bitiminden sonra yine 3 sarı kartla oynamaya devam edecek.

TFF Futbol Disiplin Talimatı'nın ilgili 92'nci maddesi 3'üncü bendi şu şekilde;

Bir futbolcunun bir müsabakada sarı kart görmesinden sonra doğrudan kırmızı kart veya ikinci bir sarı kart nedeniyle kırmızı kart görmesi halinde söz konusu sarı kartlar hakem raporlarında belirtilmez ve 4 sarı kart hesabında dikkate alınmaz.

Haber: Hüseyin Özkök

FutbolArena akşam haberleri turu (25 Eylül 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.