comScore

Ebru Özkan neden gözaltına alındı? Ebru Özkan Özkan kimdir, kaç yaşında? Ebru Özkan nereli? (Ebru Özkan nerede?)

09 Temmuz 2018, Pazartesi 00:19
Ebru Özkan neden gözaltına alındı? Ebru Özkan Özkan kimdir, kaç yaşında? Ebru Özkan nereli? (Ebru Özkan nerede?)

Türk vatandaşı Ebru Özkan, 3 günlük Kudüs ziyaretinin sonunda 11 Haziran'da İstanbul'a dönüşü öncesinde Tel Aviv'deki havalimanında İsrail polisi tarafından gözaltına alınmıştı. Ebru Özkan'ın gözaltına alınma sebebi ve Ebru Özkan hakkında merak ettiğiniz tüm gelişmeler haberimizin devamında. 

FutbolArena - İsrail savcılığının, Kudüs'e yaptığı ziyaretin ardından 11 Haziran'da Türkiye'ye dönmek için geldiği Tel Aviv'deki Ben Gurion Havalimanı'nda gözaltına alınan Ebru Özkan ile ilgili iddianameyi hazırladığı bildirildi. Bu gelişmenin ardından Ebru Özkan'ın kim olduğu bir kez daha araştırılmaya başlandı. Peki Ebru Özkan kimdir? Ebru Özkan nereli? Ebru Özkan kaç yaşında? Ebru Özkan ne iş yapıyor? Ebru Özkan evli mi? Ebru Özkan hakkında merak ettiklerinizi Ebru Özkan için hazırladığımız haberin devamında bulabilirsiniz. 

Hamayse, iddianamede Özkan'a, "Hamas'a yardım ve çeşitli hizmetlerde bulunmak, ülkenin düzenini bozmak ve 'düşman bir tarafın' gönderdiği parayı ülkeye sokmak" şeklinde 4 ayrı suçlama yöneltildiğini söyledi. Müvekkilinin suçlamaları reddettiğini ve Hamas ile herhangi bir alakasının olmadığını ifade ettiğini belirten Hamayse, mahkemenin savcılığın hazırladığı iddianameyi karara bağlamak üzere Özkan'ın gözaltı süresini bir gün daha uzattığını aktardı.


AA'nın haberine göre Hamayse, yarın görülmesi beklenen duruşmada mahkemenin, yasal işlemlerin tamamlanmasına kadar müvekkilinin tutuklu ya da ev hapsinde kalmasıyla ilgili karar vereceğini dile getirdi. Türkiye'nin Tel Aviv Büyükelçiliğinden yetkililerinin de bugünkü duruşmada hazır bulunduğunu ifade eden Hamayse, Natanya kenti yakınlarındaki HaSharon Hapishanesi'nde tutuklu olan Özkan'ın bugün kuzeydeki Hayfa kenti yakınlarında bulunan Celme (Kişon) Hapishanesi'ne nakledildiğini sözlerine ekledi. Türk vatandaşı Özkan, 3 günlük Kudüs ziyaretinin sonunda 11 Haziran'da İstanbul'a dönüşü öncesinde Tel Aviv'deki havalimanında İsrail polisi tarafından gözaltına alınmıştı. 

EBRU ÖZKAN SON DAKİKA GELİŞMELERİ İÇİN TIKLAYIN>>>

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"