comScore

Eboue neden tutuklandı? Polis açıklama yaptı

09 Temmuz 2018, Pazartesi 07:54
Eboue neden tutuklandı? Polis açıklama yaptı

Londra'da polis karakolunda gözaltına alınan Eboue'nin tutuklanmasıyla iligli polis tarafından açıklama yapıldı. 

FutbolArena Dış Haberler - Galatasaraylı eski futbolcu Eboue tutuklandı. Uzun süredir maddi kriz yaşayan ve yeniden futbola dönmek istediğini belirten Eboue, Londra'da tutuklandı. Geç saatlerde gelen haberin ardından Eboue'nin neden tutuklandığını merak edenler internet ortamında Eboue neden tutuklandı? şeklinde arama yapmaya başladılar. Peki Eboue neden tutuklandı?


Eboue neden tutuklandı?


Eboue'nin tutuklanma sebebi ne? Eboue'nin tutuklanmasıyla ilgili polis tarafından açıklama yapıldı. Mirror gazetesinin haberine göre polis tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"30 Haziran Cumartesi günü Enfield'daki bir yerleşim yerinde meydana gelen kundaklama hadisesinden dolayı polis soruşturma başlattı. Ayrıca şahsın Cumartesi günü saat 17:00'de kasıtlı olarak şüpheli ve kötü niyetli telefon görüşmeleri şüphesiyle tutuklandı ve Londra'da bir polis merkezine götürüldü. Soruşturma bitene kadar orada kalacak."
 

Eboue'ye ne olmuştu?


Yaşadığı büyük travma sonrasında İngiliz basınından Daily Mirror'a konuşan Eboue, "İntiharın eşiğine geldim. Tanrıdan yardım diliyorum bu düşüncelerden beni alıkoyması için. Türkiye'de 8 milyon Euro kazandım ancak bunun tamamını eve gönderdim. Ekonomik olarak zor durumdayım. Eski çalıştığım kulüpler bana iş verirse geri çevirmem. Öyle bir tekliflere de gerek yok. Örneğin gençlere yardım edebilirim. Evde olduğum zamanlar çok korkuyorum. Polisler her an kapıma gelebilir. Yaşadıklarım adil değil. Umarım Tanrı bana yardımcı olur. Bu düşüncelerimi ancak o şekilde atabilirim. Bu nedenle sonuna kadar savaşacağım'' ifadelerini kullanmıştı.
Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"