comScore

Durum çok vahim! Bu nasıl TFF?

28 Şubat 2014, Cuma 11:06

Bir Futbol Federasyonu yönetimi düşünün ki neredeyse hiç bir süper lig kulübü istemiyor, taraftarlar isyan halinde ama hiç üstlerine alınmıyorlar.

FutbolArena - Bir Futbol Federasyonu yönetimi düşünün ki neredeyse hiç bir süper lig kulübüistemiyor, taraftarlar isyan halinde ama hiç üstlerine alınmıyorlar.

FutbolFederasyonu'na son isyan bayrağını Fenerbahçe açtı. Fenerbahçe "bizim için deartık TFF'nin seçim süreci başlamıştır" diyerek bugüne kadar açıktan olmasa daDemirören Federasyonu'na verdiği desteği çektiğini açıkladı.
Pekineredeyse hiç bir süper lig kulübünün yanında olmadığı, her statda "YeterDemirören"  diye bağırılan bir TFF Yönetimi olur mu? Göreve devam eder mi?Kulüpler, taraftar  istemiyor ama TFF futbolu yönetiyor. Ve hatta üstlerine bilealınmıyorlar.

3 Temmuz süreci ile "çözüm federasyonu" olarak kurulanDemirören yönetimindeki Futbol Federasyonu'na bugüne kadar neredeyse başkaldırmayan kulüp kalmadı. Bazen açık açık bazen iktidar korkusuyla kapalıkapılar ardında.

Bugüne kadar;

Galatasaray yabancı kuralı, Terimmeselesi ve kurulların verdiği kararlar nedeniyle sayısız kere  federasyonuistifaya davet etti, yeri geldi yok saydı.
Kulüpler Birliği ve GençlerbirliğiBaşkanı İlhan Cavcav, "seçim için imza toplayacağız. Bu TFF gitmeli"dedi.

Beşiktaş cephesi yeri geldi sesini çıkardı yeri geldi kulübünekonomik sıkıntısı nedeniyle sustu ama taraftarı her maç "yeter" diyebağırıyor.

Trabzonspor cephesi şike kararları nedeniyle FederasyonYönetimi ve kurullarını sayısız defa hedef aldı, "bu federasyona güvenmiyoruz"diyerek gitmesi gerektiğini belirtti.

Kasımpaşa sağlam muhalif oldu.Demedikleri laf kalmadı. En sonunda Milli Takım kampı için Kemerburgaztesislerini isteyen TFF Yönetimi'ne Kasımpaşa, "yok kardeşim, vermiyorum" dedi.Koca federasyonu yerin dibine soktu. Bir yetkili de çıkıp "siz kimsiniz..."diyemedi.

Fenerbahçe sonunda "Bu TFF meşru değildir. Bizim içinfederasyonun seçim süreci başlamıştır" dedi.

Her gün binlerce twitatılıyor.  TFF hakkında olumlu bir twit bulmak için en az 2-3 saat taramayapmanız gerekiyor.

Bitmedi! TFF bi' Twitter hesabı açtı. "Artık biz deburadayız" dediler altına yazılan  yorumları görünce "bizim ne işimiz var burada" deyip hesabı kapatırlar diye bekledim bile.

Durum bu kadar vahimolunca akla tek bir soru geliyor: Böyle TFF olur mu?

Analiz: Aydın Cingöz

FutbolArena akşam haberleri turu (19 Eylül 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.