comScore

Galatasaray Galatasaray

Dursun Özbek'ten TFF'ye derbi tepkisi

16 Şubat 2017, Perşembe 17:29
Dursun Özbek'ten TFF'ye derbi tepkisi

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Beşiktaş derbisinin tarihiyle ilgili TFF'yi eleştirdi.

FutbolArena - Galatasaray'da yeni teknik direktör Igor Tudor'un imza töreninde konuşan Dursun Özbek, TFF'yi sert bir şekilde eleştirdi. Beşiktaş ile oynanacak derbinin Pazartesi gününe alınmasına tepki gösteren Dursun Özbek, "Eğer süreyi bahane ediyorsanız o zaman bu haftada oynatın. Neden oynatmıyorsunuz? Bu kararı kabul etmiyorum." dedi.

"BU KARARI KABUL ETMİYORUM"
"Derbinin tarihi çok enteresan. Bugün 3 temsilcimiz deplasmanda oynayacak, ligde de Pazar günü oynayacaklar. El insaf! Bu kadar önemli bir derbiyi neden Pazartesi'ye alıyorsunuz? Bugün deplasmandalar ama Pazar günü oynayacaklar. Biz Avrupa'da oynadığımız zamanlarda 48 saatte bir maça çıktık. Tam iş çıkışı derbi oynatılır mı? Karabük başkanı ağzına gelen her şeyi söylüyor ama TFF'den 'tık' yok.

Derbi neden Pazartesi? Açıklayın. Bu haftaki maçlar neden Pazartesi'ye alınmıyor o zaman? Sadece derbi olunca mı tarih değişiyor? Allah aşkınıza bir mantık süzgecinden geçirin. Neden Pazartesi'ye alıyorsunuz? 1 tek sebep söyleyin ya! Eğer süreyi bahane ediyorsanız o zaman bu haftada oynatın. Neden oynatmıyorsunuz? Bu kararı kabul etmiyorum. Fikstürü ayarlayan çalışanın Beşiktaşlı olması önemli değil. Sayın başkana soruyorum ben. Bu hafta ne değişiyor?"

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)