comScore

Galatasaray Galatasaray

Dursun Özbek'ten Mircea Lucescu açıklaması - Galatasaray Haberleri

18 Mayıs 2016, Çarşamba 15:15
Dursun Özbek'ten Mircea Lucescu açıklaması - Galatasaray Haberleri

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek gündemdeki konulara ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Şansal Büyüka'nın sorularını yanıtladı. Lig TV'de Futbol Gündemi adlı programda konuşan Özbek, seçim iddialarından teknik direktör sorununa kadar birçok konuda açıklamalar yaptı.

İşte Dursun Özbek'in açıkalamaları
 

Galatasaray seçime gidecek mi?


"Genel Kurulu toplamak her zaman mümkündür. Benim böyle bir şeyden kaçmam gibi bir durum söz konusu olamaz. Seçim isteniyorsa bunun nasıl olacağı tüzükte yazıyor. Seçimden kaçmam mümkün değil. Kulübün sorunlarını çok iyi biliyorum. Bana 3 yıllık görev verildi. Buna göre planlarımı yaptım. Seçim olayı devreye girdiği zaman bankalar bize istediğimiz kredileri vermiyor. Acaba kalacak mı, gidecek mi diye bakıyorlar. Galatasaray'ın iyi yönetilmediğini söylüyorlar. Ben de diyorum ki; o zaman gelin daha iyisini yapın. Ayakları yere basan, güçlü projeleri olan aday çıkarsa o zaman seçime sıcak bakarım. Başka türlüsü kulübe zarar verir. G.Saray'ın borç yükü 1,5 milyar lira. Aday olacak kişinin bunu nasıl çözeceğini açıkça söylemesi lazım. Bizim planımız var. Ben emanetin taşıcısıyım. Gelip beni ikna etsinler görevi seve seve bırakırım. Yeter ki Galatasaray iyiye gitsin."
 

Alp Yalman, Galatasaray'da görev alacak mı?


"Alp Yalman ile görüştüm. Galatasaray'a hizmet etmek isteyen kim varsa kapımız onlara açık. Alp Yalman, Sportif A.Ş'de görev alacak. Ali Dürüst ve Abdurrahim Albayrak'a başkanlık teklif ettim. Ben yardımcıları olarak görev almak istedim. Kabul etmediler."
 

Galatasaray'ın toplam borcu ne kadar?


"Mayıs sonunda 80 milyon lira ödememiz var. Yaklaşık 50 milyon lirasını ödeyeceğiz. Galatasaray'ın borç yükü 1,5 milyar lira."
 

Galatasaray'da teknik direktör adayı Mircea Lucescu


"Mircea Lucescu ilk tercihlerimizden biridir. Kendisiyle telefon görüşmesi yaptık. Sezon sonunda görüşeceğiz. Galatasaray için önemli bir teknik direktör. Fatih Terim'i kim istemez. Her Galatasaraylı'nın yüreğini hoplatan bir isim. Ancak Fatih hoca şu an milli takımda. Ayrı bir görevi var. Avrupa Şampiyonası için yani bunları konuşmak doğru olmaz."
 

Galatasaray'ın UEFA cezası kalkacak mı?


"UEFA'nın verdiği 1 yıllık ceza için Haziran ayında CAS'ta bir duruşma olacak. Sözlü savunma yapacağız. CAS'ta umutluyum. Camianın önde gelen isimlerini davet ettim. İyi bir savunma yapacağız. Benim umudum var. Bu cezanın kalkması için elimizden geleni yapacağız."


Galatasaray transfer yapacak mı?


"Ligdeki başarı transferle olmuyor. Dünyada ve Türkiye'de bunun çok örneğiyle kanıtlandı. Başarı için transferin büyüklüğü önemli değil. Kimi nasıl ve ne şartlarda transfer ettiğiniz önemli. Başarı çıtasını en üst seviyeye çekmek için bu bütçeyle de transferleri yapmak mümkün."


Dursun Özbek'ten transfer açıklaması! Melo, Dzemaili, Telles, Bruma, Donk


"Bruma, Alex Telles ve Dzemaili dönecek. Rodallega ve Mehmet Topal sorularına susma hakkımı kullanıyorum. Donk'u Kasımpaşa'da izledik. Faydalı bir performansı vardı ama Galatasaray'da nedense tutmadı. Donk'un devam eden sözleşmesi var ama onunla ilgili kararı yeni gelen hoca verecek. Melo'nun döneceğini zannetmiyorum. Bize gelen bir husus yok. Melo da futbol anlamında iyice yaşlandı."


Dursun Özbek'ten Riva açıklaması


"Galatasaray'ın finansal yapısını düzeltmek mümkün. 40 yıl oldu Riva'yı aldık, çivi çakmamışız. Onu yapalım. Beni darağacı'na götürseler Galatasaray'ın hisselerini sattıramazlar. Biz Galatasaray'ı yönetemiyor muyuz? Kulübü satıp kurtulmak mı istiyorsunuz? Bu fikre karşıyım. Hisseleri satalım, para gelecek diyorlar. Kulübü sattıktan sonra para gelse ne olur, gelmese ne olur? Karşıyım buna. Riva ile ilgili bugün çok sevindirici bir haber aldım ama şimdi açıklamakta mahsur görüyorum."
"Çatalcadaki depodan etek çıktı"

"Çatalca'da depomuz varmış yerini bilen yok. Senelik 3m TL ödüyormuşuz. İçinden kadın etekleri çıktı. Etekler tek tip değil üstelik. Kısası da var, uzunu da."

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!