comScore

Galatasaray Galatasaray

Dursun Özbek'ten Levent Nazifoğlu'na engel

24 Şubat 2017, Cuma 22:12
Dursun Özbek'ten Levent Nazifoğlu'na engel

Nazifoğlu, Albayrak'a yanıt vermek istedi ancak başkan Özbek izin vermedi.

FutbolArena Özel - Geçtiğimiz hafta Pazar günü katıldığı programda " Ben Galatasaray'da sadece seçimle göreve gelirim. Menajer gibi dışarıdan hiçbir yetkim yokken göreve gelmem. Genel kurulun kararı ile seçimle görev alırım" diyen Albayrak'ın bu sözleri Nazifoğlu'nun tepkisini çekti.
 

Levent Nazifoğlu'dan Abdürrahim Albayrak'ın açıklamalarına tepki


Bu görevi kabul eden Sportif AŞ Yönetim Kurulu üyesi Levent Nazifoğlu'nun, Albayrak'ın sözlerine yanıt vermek istediği ve "Alp Yalman gibi bir isim Galatasaray'da menajerlik mi yapıyor? Galatasaray göreve çağırırsa gelirsiniz"' diye sinirlendiği ancak Başkan Dursun Özbek'in camia içinde gerilim olmaması adına Nazifoğlu'ndan böyle bir çıkış yapmamasını istediği ifade edildi.

NELER DEMİŞTİ?
CNN Türk'e konuk olan Abdürrahim Albayrak, Dursun Özbek'in kendisine yönetici olması için teklif yaptığını belirtirken, bu teklifi reddettiğini ve başkanlık için hazırlandığını dile getirdi.

Abdurrahim Albayrak, başkan olması halinde aklında 4 teknik direktör adayının hazır olduğunu söylerken, Igor Tudor'un göreve getirilmesinin de uygun olmadığını söyledi. "Kulüplerin birbirine ihtiyacı var." diyen Albayrak, "Binlerce antrenör var ama Karabükspor'dan 1 tane var. Ben dostluktan yanayım. Igor Tudor'un alınması doğru değildi. Ben olsam, başka bir takımı çalıştıran hocayı almazdım." ifadelerini kullandı.

Albayrak Tudor'la ilgili olarak "Tudor'un antrenörlüğüne gelirsek, kafamdaki 4 antrenörden bir tanesi kendisi" şeklinde konuştu.

Bu dönemde futbolcuların çok fazla para aldığını söyleyen Abdurrahim Albayrak "Bizim yöneticilik yaptığımız dönemde doları fikslemiştik. Belli bir standartta tutuyorduk ama sonradan bu da ortadan kalktı ve şuan ücretler çok yüksek" dedi. Albayrak ayrıca kulüplerin gelirlerinin sabit kalmasına rağmen dövizdeki artışın da kulüpleri zor durumda bıraktığını dile getirdi.

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)