comScore

Galatasaray Galatasaray

Dursun Özbek'ten istifa açıklaması

14 Ekim 2016, Cuma 12:30
Dursun Özbek'ten istifa açıklaması

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, medyada çıkan haberlere istinaeden, "Görevimin başındayım" dedi.

FutbolArena - Galatasaray'da kulübün kuruluş tarihi nedeniyle Ali Sami Yen'in kabri başında anma töreni düzenlendi. Törenin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Dursun Özbek, Galatasaray Spor Kulübü bana 3 yıllık yönetme hakkı verdi. Bizim yapmamız gereken aldığımız görevi süre sonuna kadar layıkıyla götürmek" dedi.

"BİZLER EMANETÇİYİZ"
Dursun Özbek sözlerini şöyle devam ettirdi:


“Gazetelerde söylediğim ifadeler çarpıtılıyor. ‘Galatasaray Futbol Takımı'nın Florya'dan çıkabilmesi için kulübün stada daha yakın, daha mükemmel, daha konforlu bir yere taşınması lazım. Bunu sağlayamazsak ben yokum' dedim. ‘Yokum' derken kulüpten yok olmayı kast etmedim. ‘Florya'yı imar etme projesinden yokum' dedim. Takımın daha iyi şartlara kavuşması lazım. Söylemimin amacı buydu. Cımbızla kelime seçerseniz, farklı manalar çıkarabilirsiniz.”

“Genel kurul, Galatasaray'ın sahibi. Şunu herkes iyi bilmeli. Bizler emanetçiyiz. Biz, çalışmalarımız neticesinde Galatasaray'ı daha ileriye taşımanın yollarını arıyoruz. Genel kurul işin sahibi. Nasıl istenirse öyle yaparız. Bir zıtlaşma yok. Genel kurul bu işin patronu, o ne derse öyle olur. Galatasaray Spor Kulübü bana 3 yıllık yönetme hakkı verdi. Bizim yapmamız gereken aldığımız görevi süre sonuna kadar layıkıyla götürmek. Galatasaray'ın mali bağımsızlığa kavuşması ise bizim görevlerimizden bir tanesi. Dolayısıyla görevimizin her zaman başındayız...”

FutbolArena akşam haberlerit uru (16 Ağustos 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.