comScore

Galatasaray Galatasaray

Dursun Özbek'ten Divan Kurulu'nda tarihi mesaj

21 Eylül 2016, Çarşamba 14:42
Dursun Özbek'ten Divan Kurulu'nda tarihi mesaj

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Divan Kurulu Toplantısı'nda banka borçlarından, Riva ve Florya projelerine kadar önemli açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Galatasaray'ın Eylül Ayı Divan Kurulu Toplantısı'nda konuşan başkan Dursun Özbek, Riva ve Florya projeleri hakkında önemli açıklamalarda bulundu. 

"500 MİLYON DOLAR GELİR HEDEFLİYORUZ."
Dursun Özbek, Divan Kurulu toplantısında Riva ve Florya projeleri hakkında şunları söyledi:

"Riva çok enteresan. 2010'da ruhsata bağlanmış. 10 milyon TL'ye yakın ruhsat harcıyor denmiş. İnşaata kısmen başlanıp orada bırakılmış. Şimdi ben buradaki projeyi geliştirmek istiyorum. Mevcut projemimzde 170 bin metre kare inşaat alanımız varken, bunu yaklaşık 350 bin, 400 bin metre kare seviyesine çıkarmak için çalışıyorum. Kulübe olan getirisini ise 300 milyon dolar seviyesine yükseltmek istiyorum. Bu yönde de çalışmalarımız pozitif ilerliyor. 22 Ekim'de Genel Kurula bu projeleri sunacağız." dedi. 

"KİMSE HAYAL KURMASIN!"

Riva ve Florya projelerinden 500 milyon dolar hasılat paylaşımı şeklinde gelir beklediklerini söyleyen Dursun Özbek, bu paranın tamamının banka borçlarına kullanacağını dile getirdi. 
Dursun Özbek, "Şimdi söylediklerim kayıtlara geçiyor. Kimse hayal kurmasın. Bu paranın %100'ü tek bir şey için kullanılacak. Galatasaray'ın mali yapısını düzeltmek adına banka borçlarından kurtulmak için kullanılacak. Bu para ne olacak diyenler var! Yahu ne yapacağım! Bankalara 230 milyon dolar borç var. Her yıl 40 milyon dolar üzerine koyuyor. Ben size soruyorum. Böyle bir borç içinde olsanız siz ne yaparsınız?" ifadelerini kullandı. 

"FUTBOLCULARA DAHA AZ MAAŞ ÖDÜYORUZ."

Geçen sezona oranla bu yıl futbolculara daha az maaş ödediklerini dile getiren Dursun Özbek, bankalara ödenen faizlerin ise en büyük problemleri olduğunu belirtti. Özbek, "Bankalara 230 milyon dolar civarında borcumuz var. Kulüp uzun vadede bu şekilde ileriye taşınamaz. Duygun başkan döneminden beri bununla cebelleşiyoruz." ifadelerini kullandı. 

Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.