comScore

Galatasaray Galatasaray

Dursun Özbek'in Florya planı

18 Ekim 2016, Salı 09:51
Dursun Özbek'in Florya planı

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Florya'ya karşılık alınacak arsayla ilgili ince eleyip sık dokuyor.

FutbolArena - Galatasaray'da 22 Ekim'de yapılacak olan kritik kongre öncesi Dursun Özbek, Florya projesi üzerine çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor. Özbek'in Florya yerine alınacak arsayla ilgili önemli kriterleri olduğu ve bunlara uymayan bölgedeki arazileri elinin tersiyle ittiği belirtildi.

DURSUN ÖZBEK'İN ARSA İÇİN ŞARTLARI
Vatan'da yer alan habere göre Dursun Özbek, arsa için 3 önemli kriter üzerinde duruyor. İşte o kriterler:

1- MUTLAKA AVRUPA YAKASINDA OLACAK!

Metin Oktay Tesisleri'ni terk etmek için sarı-kırmızılı yönetim yeni bir arazi bekliyor. Bu konudaki görüşmelerde yönetimin ilk şartı ise bu alanın kesinlikle Avrupa kıtasında olması. Yönetimde de yapılan görüşmelerde Beşiktaş örneği de verildi ve Avrupa yakasında kurulan Beşiktaş'ın Anadolu yakasında antrenmanlarını yaptığının altı çizildi ve F.Bahçe ile Beşiktaş gibi Anadolu yakasında antrenman tesisi kurulmasının önüne set çekildi.

2- EN AZ 150-200 DÖNÜM ARAZİ İSTEDİLER
 
Yönetim yeni alana çok sayıda futbol sahası ve altyapı için tesis yapmak istiyor. Bu nedenle de yapılan görüşmelerde en az 150 dönümlük bir arazi isteğinde bulunan sarı-kırmızılılara bu alan için birden çok yer gösterilirken G.Saraylı idareciler de bu seçenekler üzerinde çalışmalar yapıyor. Masaya yatırılan bu öneriler içinden en uygun olanı kabul edilecek.
 
3- FLORYA'DAN DAHA UZAKTA OLMASIN!
 
Yönetim kendilerine önerilen bazı alanları direkt geri çevirdi. Bundaki ana etkenlerden biri de Florya Metin Oktay Tesisleri'nden daha uzak bir arazinin kendilerine gösterilmesi. Yönetim Florya-Türk Telekom Arena arasındaki mesafenin daha da uzamasını istemiyor. Bu nedenle Arena'ya daha yakın bir alan talep edildi.

FutbolArena akşam haberleri turu (18 Ağustos 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.