comScore

Galatasaray Galatasaray

Dursun Özbek'in büyük hayali! Şampiyonlar Ligi ve Euroleague

15 Ekim 2016, Cumartesi 13:32
Dursun Özbek'in büyük hayali! Şampiyonlar Ligi ve Euroleague

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Şampiyonlar Ligi ve Euroleague şampiyonluğu yaşamayı hayal ettiğini söyledi.

FutbolArena - Galatasaray'ın 111. kuruluş yıl dönümü nedeniyle Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Salonu'nda anma töreni düzenlendi. Törende konuşma yapan Dursun Özbek, Şampiyonlar Ligi ve Euroleague ile ilgili hayalini paylaştı.

İşte Dursun Özbek'in açıklamaları:
"BU ARMA TÜRK'ÜN GURURU" 

Bu kutsal arma, bu gururlu renkler kurulduğu günden beri Türk'ün gururu oldu. 2015 Mayıs'ta bu görevi aldığımızdan beri kulübü ileri taşımak ve layıkıyla daha ileri taşımak için çalışıyoruz. Tek arzumuz da budur… 

"DÜNYA STANDARTLARINDA BİR GALATASARAY"

Mali bağımsızlığını kazanmış, tesisleri ve alt yapısıyla dünya standartlarını yakalamış bir Galatasaray hayal ediyorum. Tüm kalbimle bu hayali gerçekleştirmek istiyorum. Bunu yapmaktaki tek maksadım; büyük bir vizyoner olan Tevfik Fikret'in adını taşıyan bu salona bir gün Şampiyonlar Ligi Kupası'nın, Euroleague Kupası'nın geldiğini görmek. Eminim ki o gün her Galatasaraylı gururla göğsünü gererek ve sevinç gözyaşları dökerek şu cümleyi söyleyebilecektir: “Sevgili Ali Sami Yen... ‘Maksadımız İngilizler gibi toplu bir halde oynamak, bir renge ve bir isme malik olmak ve Türk olmayan takımları yenmek' diyerek kurduğunuz bu kulüp bugün arzu ettiğiniz yerdedir. Rahat uyuyun...” O gün gelene kadar Galatasaray için dur durak yoktur. Sadece çalışmak, sadece Galatasaray için gecemizi gündüzümüze katmak vardır. Yaşasın Galatasaray.

FutbolArena haber turu (20 Ağustos 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.