comScore

Galatasaray Galatasaray

Dursun Özbek'e sert sözler! 'Yetkileri alınmalı'

04 Ocak 2017, Çarşamba 11:40
Dursun Özbek'e sert sözler! 'Yetkileri alınmalı'

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, Galatasaray Başkanı Dursun Özbek'in Florya ve Riva arazileriyle ilgili yaptığı protokolü değerlendirdi.

FutbolArena - Galatasaray'da Riva ve Florya projelerinden 500 milyon TL gelir elde edileceğinin açıklanması gündem yarattı. Sarı kırmızılı kulübün toplam borcunun yarısından daha az olan bu tutarla ilgili gazeteci Fatih Altaylı sert eleştirilerde bulundu. 

Habertürk Gazetesi'nde konuyla ilgili düşüncelerini açıklayan Fatih Altaylı, Dursun Özbek yönetimine verilen yetkilerin geri alınması gerektiğini söyledi.
İşte Fatih Altaylı'nın görüşleri:

- Florya ve Riva arazilerinin değerlendirilme işi son safhaya geldi. Bu arazilerle ilgili Emlak Konut'la minimum 508 milyon TL gelir getirecek şekilde anlaşma yapıldığı duyuruldu. Bu, Galatasaray'ı mali açıdan kurtarır mı? 

- Güldüm duyunca. 500 milyon dolardan bahseden yönetim şimdi 500 milyon TL diyor. Dolar kuruna bakarsak yaklaşık 139 milyon dolar. Yani başkanın kongreye taahhüt ettiği rakamın 3'te biri. Amiyane şekilde söylemek gerekirse Galatasaray 3'ün 1'ini alıyor! Bu konuda yetki ve satışa onay veren Genel Kurul kandırılmış oluyor. Bence Galatasaray acilen bir olağanüstü genel kurul yapmalı ve “Yalan söylendiği” için verdiği yetkiyi iptal etmeli. Başka yolu yok.

"BANKA BORCUNUN YARISI BİLE DEĞİL" 

- Düşünsenize Galatasaray'ın sadece banka borcu 260 milyon dolar. Gelen para banka borcunun yarısı bile değil ki, bu sözleşme sonunda beklenen miktar. Yani yönetim bunu kırdıracak ve eline 100 milyon dolar gibi bir para geçecek. Tam rezalet. 

"SADECE FLORYA İÇİN DAHA FAZLA VEREN VARDI" 

- Ben Özhan Canaydın döneminde sadece Florya için 150 milyon dolar artı cirodan yüzde 20 verecek bir müteahhit grubu getirmiştim. Rahmetli kabul etmemişti. Şimdi Riva artı Florya daha az para! Olacak iş değil. Bir de şunu söyleyeyim; Galatasaray yönetimi, Aktifbank'la olan kredi ilişkisini Genel Kurul'a anlatmalı. Dolar bazında bu kadar yüksek faiz dünyada yok. Nedir oradaki olay, Galatasaraylılar öğrenmeli.

FutbolArena Haber Turu (30 Ekim 2020)