comScore

Dursun Özbek: 'Bankalar Birliği anlaşmasından çıkmalıyız'

03 Haziran 2022, Cuma 20:23
Dursun Özbek: 'Bankalar Birliği anlaşmasından çıkmalıyız'

Dursun Özbek, "Galatasaray'ın mali bağımsızlığını kazanması için Bankalar Birliği anlaşmasından çıkması gerektiğini söyledi." 

FutbolArena - Galatasaray başkan adaylarından Dursun Özbek, lansman toplantısında projelerini anlatıp üyelere açıklamalarda bulundu. 

Dursun Özbek özellikle Bankalar Birliği anlaşmasına dikkat çekerek, Galatasaray'ın bu prangadan kurtulması gerektiğini söyledi ve bunun mali bağımsızlığını ilan etmeleri için önemli olduğunu vurguladı. 
DURSUN ÖZBEK'İN AÇIKLAMALARI

Kulübümüzün dertleri çok büyük. Ancak zoru gördük diye boyun eğmeyeceğiz. Galatasaray'ın şanlı tarihinde en zor anlarda bile mücadele etmek var. Bu zor durumlardan herkesin kıskandığı başarı hikayeleri çok. Tüm projelerimizi ve hazırlıklarımızı yaptık. Yaklaşık 1.5 aydır adayları birleştirmeye yoğun çaba harcadım. Çünkü sorunları birbirimizle kavga ederek çözemeyiz.  Bankalar Birliği anlaşması nedir? Size öz ve kısa olarak tarif etmek istiyorum. Galatasaray kulübünün bütün gelirleri konsorsiyomun liderliğini yaptığı bankada toplanıyor. Kulübün diğer bankalardaki hesaplarına bir lira dahi gitmiyor.  Bizim gibi temel değerlerinde özgürlük olan camianın bunu kabul etmesi mümkün mü? Allah aşkına cevap verin. Üstelik günde 1 milyon liranın üzerinde faiz ödüyoruz. Bizim bu prangadan kurtulmamız gerekiyor. Bu şekilde sürdürülebilir başarı yakalamamız imkansız. Öncelikli amacımız kulübümüzü Bankalar Birliği anlaşmasından çıkarıp, yeniden mali bağımsızlığının kazanılması.  Galatasaray kulübü 2023 yılında Cumhuriyetimizin 100. yılında tüm branşlarda en çok kupayı alan spor kulübü olacak. 

FATİH TERİM SORUSUNA YANIT

Gecenin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Dursun Özbek, "Fatih Terim'in seçim öncesinde gündeme gelmesi hoş değil. Biz Galatasaray için en iyisini yapacağız. Eğer yetkiyi alırsak Galatasaray taraftarları, taraftarlarımız bize inansın. Herkesin gıptayla bakacağı bir takım kuracağız." diye konuştu.

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!