comScore

Dünyada böyle kulüp yok! 2 başkan, 2 hoca, 2 takım

24 Temmuz 2018, Salı 11:42
Dünyada böyle kulüp yok! 2 başkan, 2 hoca, 2 takım

Bolivya Ligi ekiplerinden Real Potosi'de belki de dünyada eşi benzeri hiç yaşanmamış bir durumdan geçiyor.

FutbolArena Dış Haber - Bolivya Ligi takımlarından olup, 30 yıllık geçmişe sahip olan Real Potosi'de çok ilginç olaylar yaşanıyor. Lila rengi forması ve Real Madrid'in logosuna andıran armasıyla dikkat çeken Real Potosi'nin iki başkanı, iki teknik direktörü, iki farklı takımı var!

BAŞKAN SEÇİMİ KAYBEDİNCE...
Real Potosi'deki bu olay birkaç gün önce yaşanan başkanlık seçiminin ardından oldu. Real Potosi'de mevcut başkan Wilson Gutierrez, seçimleri rakibi Calixto Santos'a kaybetse de görev süresi devam ettiği için ve bu seçimlerin tamamen borçlardan dolayı olduğunu açıklayıp, sonucu kabul etmediğini açıkladı. Bolivya Futbol Federasyonu da seçimleri geçerli saymadığını açıkladı.

Seçimin galibi Calixto Santos cephesi ise seçimi kazandıklarını, yeni teknik direktör ve futbolcuların transferini yaptıklarını açıklayıp, görevi bırakmayacaklarını söyledi.

Yaşanan bu gelişmelerin ardından Bolivya Futbol Federasyonu konuyu Potosi Belediyesi ile birlikte çözmeye çalışırken, henüz bir gelişme yaşanmadı. Bu olaylar neticesinde Real Potosi, Bolivya Clausura Ligi 1.hafta maçında Universitario Sucre karşısına teknik direktör olmadan, kaptanları Herwan Soliz ve Darwin Pena yönetiminde çıktı.

Bu arada maç öncesindeki haftada başkanlardan Wilson Gutierrez teknik direktör olarak Fernando Ochoaizpur, Calixto Santos'ta Walter Botto'yu açıklamıştı. Her iki teknik direktör de kendi kadrolarıyla antrenmanlara çıkarken, iki ekipten karışık bir ilk 11 oluşturuldu, 1-1 sonuçlanan Universitario Sucre maçında forma giydi.

Bolivya basınında çıkan haberlere göre, çözüm bulunamaması halinde Real Potosi'nin profesyonellikten uzaklaşma yönünde ilerleyeceği belirtildi.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"