comScore

Dünya Kupası'ndaki uygulama Süper Lig'e geliyor!

07 Aralık 2022, Çarşamba 19:54
Dünya Kupası'ndaki uygulama Süper Lig'e geliyor!

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, Dünya Kupası'ndaki ilave süre uzatmasını Süper Lig'de ikinci yarıda uygulayacaklarını, "10 ise 10, 12 ise 12, 15 ise 15" dakika ilave süreleri ekleyeceğiz ve kaybolan zamanı oynatacağız" dedi. 

FutbolArena - TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, beIN Sports'ta Güntekin Onay'ın konuğu oldu ve gündeme dair soruları yanıtladı. 

"DÜNYA KUPASI'NDAKİ UYGULAMAYI İKİNCİ YARIDA BAŞLATACAĞIZ"
"İkinci devrede uygulamaya sokacağız. Zaman zaman Türkiye'de niye bu maçta 3 dakika 7 dakika 5 dakika uzadı şeklinde tartışma oluyordu. Hassasiyet var. Bir maç 10 dakika uzaması gerekiyorsa 6 dakika uzatılıyordu. DÜnya Kupası'ndaki uygulamayı görünce öncelikle VAR odasında AVAR'a görev verelim. Kronometreyi tutsun. Hiçbir sıkıntı yaşamayalım. Hakem düdüğü çaldığı anda Vakit geçirmek için futbolcular bazen sakatlanmış gibi yatıyor, zaman geçiriyor. Ne kadar zaman geçirirse geçirsin 10 dakikaysa 10 dakika, 12 dakikaysa 12, 15 ise 15. Bunu hemen ikinci devrenin başında uygulamaya sokuyoruz. 

"HAKEMLERDEN ZİYADE DAHA ÇOK FUTBOL KONUŞMALIYIZ"

"Türk futboluna katkı sağlamak istiyorsak futbolu konuşmalıyız. Bu kültürü değiştirmeliyiz. Hepimize görev düşüyoruz. Bu iş izleyiciyle de ilgili. Bütün kanallarımıza bu konuda istirham ediyorum. Daha çok futbolu konuşalım. O zaman çok daha futbola hizmet etmiş oluruz."

"MAÇ ÖNCESİ VE MAÇ SONU HAKEMLERİMİZİ KONUŞAN OLURSA CEZA VERECEĞİZ. BU KÜLTÜRÜ DEĞİŞTİRMELİYİZ"
"İkinci devre öncesinde bir talimat değişikliği yapacağız. Hakemlerimizin maç öncesi ve maç sonu olumlu veya olumsuz konuşan başkan, futbolcu, teknik direktör olursa onlara ceza uygulaması getireceğiz. Artık bu kültürü değiştirmeliyiz. Hangi ligde olursa olsun. 

Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!