comScore

Dünya Kupası'nda ev sahibi farkı! Çeyrek finalde takılmadılar

07 Temmuz 2018, Cumartesi 13:04
Dünya Kupası'nda ev sahibi farkı! Çeyrek finalde takılmadılar

Dünya Kupası çeyrek finallerinde bugün iki maç daha oynanacak. Rusya ile Hırvatistan karşı karşıya gelirken, İngiltere de İsveç ile karşılaşacak.

FutbolArena Detay - 2018 Dünya Kupası'nda çeyrek final heyecanı devam ediyor. Bugün Rusya ile Hırvatistan ve İsveç ile de İngiltere karşı karşıya gelecek ve yarı finalin diğer ayağı belirlenecek. Bu maçlar öncesinde Rusya için sevindirici bir detay dikkatlerden kaçmıyor.

SON 5 EV SAHİBİ ÇEYREK FİNALDE ELENMEDİ
Dünya Kupaları son yıllarda ev sahipleri için hiç fena geçmiyor. 2010 ev sahibi Güney Afrika dışındaki ev sahibi ülkeler, kendi ülkelerindeki Dünya Kupaları'nda üst turları görebildiler. 

1990'dan beri düzenlenen 8 Dünya Kupası'nın 5'inde ev sahipleri çeyrek finale yükselmeyi başardı ve 5'i de çeyrek finali geçip yarı finale çıkmasını bildi. 

1990'da ev sahibi İtalya çeyrek finalde İrlanda'yı 1-0 yenerek yarı finale yükselmiş ve yarı finalde Maradonalı Arjantin'e penaltılar sonucunda kaybetmişti.

1994'te Amerika son 16 turunda şampiyon Brezilya'ya elenirken 1998'de ev sahibi Fransa şampiyon olmuştu. Fransa çeyrek finalde penaltılarla İtalya'yı elemişti.

2002 Dünya Kupası'nde ev sahiplerinden Japonya son 16 turunda Türkiye'ye yenilirken diğer ev sahibi Güney Kore ise çeyrek finalde penaltılar sonucunda ispanya'yı elemiş ve yarı finalde Almanya'nın rakibi olmuştu. 

2006'da ev sahibi Almanya çeyrek finalde penaltılarla Arjantin'i elemişti. Yarı finalde ise İtalya'ya kaybetmişlerdi. 

2010'da ev sahibi Güney Afrika A Grubunda 4 puanla 3. olurken, 2014'te Brezilya çeyrek finalde Kolombiya'yı 2-1 yenerek yarı finale yükselmiş ama Almanya'ya 7-1 mağlup olmuştu.

Dünya Kupası Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"