comScore

Dünya Kupası'nda en fazla maaş alan teknik direktörler

09 Haziran 2018, Cumartesi 11:13
Dünya Kupası'nda en fazla maaş alan teknik direktörler

Dünya Kupası'nda yer alacak takımların başında olan teknik direktörler arasında en fazla para kazananlar kimler?

FutbolArena - 2018 Dünya Kupası'na sayılı günler kala turnuvada mücadele edecek takımların teknik direktörlerinin maaşları dikkat çekti. Şampiyonada yer alacak teknik direktörler arasında en fazla maaşı alanlar kimler? A Milli Takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu'nun maaşı, Dünya Kupası'nda mücadele eden takımların hocaları arasında en yüksek 5. maaş konumunda. 
 

Dünya Kupası'nda en fazla maaş alan teknik direktörler


Dünya Kupası'nda ev sahibi Rusya'nın teknik direktörü Stanislav Cherchesov yıllık 2,5 milyon Euro maaşla kupanın en fazla para alan 5. teknik direktörü konumunda. İspanya Teknik Direktörü Julen Lopetegui 2,9 milyon Euro maaş alıyor. Brezilya'nın hocası Tite ile Fransa'nın teknik direktörü Didier Deschamps senelik 3,4 milyon Euro maaşla en fazla kazanan 3 teknik direktör arasında.

Almanya'nın teknik direktörü Joachim Löw ise yıllık 3,8 milyon Euro maaşla Dünya Kupası'nda mücadele eden takımların teknik direktörleri arasında en fazla maaş alan çalıştırıcı oldu. 
Dünya Kupası'na katılamayan Türkiye A Mili Takımı'nın teknik direktörü Mircea Lucescu'nun da yıllık maaşı 2,5 milyon Euro.

FutbolArena Haber Turu (23 Ekim 2019)

Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.