comScore

Dünya Kupası takım sayısı ve FIFA Kulüpler Şampiyonası'nda yeni dönem

15 Mart 2019, Cuma 20:55
Dünya Kupası takım sayısı ve FIFA Kulüpler Şampiyonası'nda yeni dönem

FIFA Başkanı Infantino, 2022 Dünya Kupası ve FIFA Kulüpler Şampiyonası için yenilikler gidileceğini açıkladı. 

FutbolArena Dış Haberler - Son dakika gelişmesi! 2022'de Katar'da düzenlenecek olan Dünya Kupası öncesinde FIFA Başkanı Infantino düzenlediği basın toplantısında takım sayısının arttırılması konusunda açıklamada bulundu. 

32 TAKIMDAN 48 TAKIMA ÇIKARILMASI
2022 Katar'da düzenlenecek olan Dünya Kupası öncesinde FIFA başkanı Infantino, turnuvanın 32 takımdan 48 takıma çıkarılması konusunda kararı Haziran ayında vereceklerini söyledi. 

Öte yandan FIFA Dünya Kulüpler Şampiyonası'nda da yeniliğe gidilecek. Infantino yaptığı açıklamada, "Taraftarlar 2021'den itibaren dünyanın en iyi takımlarının yer aldığı gerçek ve yeni bir Dünya Kulüpler Kupası görecek. Bunu hayata geçireceğiz." 24 takımın katılacağı Dünya Kulüpler Kupası'na Avrupa'dan 8 takım katılacak. 

BİR KOMŞU ÜLKE EKLENECEK

FIFA Konseyi, Katar'ın 48 takımlı 2022 Dünya Kupası'nı bir komşu ülkesiyle beraber düzenlemesini onayladı. Bu ülkenin Birleşik Arap Emirlikleri olacağı tahmin ediliyor. Diğer adaylar ise Bahreyn, Kuveyt, Umman ve Suudi Arabistan oldu.


2022 Dünya Kupası ne zaman?


2022 Dünya Kupası, 21 Kasım - 18 Aralık tarihlerinde oynanacak ve yaz aylarında düzenlenen turnuva, 2022'de kış mevsiminde oynanacak.

Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"