comScore

Dünya Kupası heyecanı FutbolArena'da olacak

14 Haziran 2018, Perşembe 10:01
Dünya Kupası heyecanı FutbolArena'da olacak

2018 Dünya Kupası bu akşam oynanacak Rusya - Suudi Arabistan maçıyla başlıyor. Şampiyona boyunca FutbolArena'da neler olacak? 

FutbolArena - 2018 Dünya Kupası'nda heyecan bu akşam oynanacak maçla başlıyor. Ev sahibi Rusya'nın Suudi Arabistan ile karşılaşacağı maçla turnuva başlayacak. 32 takımın mücadele edeceği şampiyonada kaç maç oynanacak, fikstür nasıl olacak, maçlar hangi kanaldan yayınlanacak gibi tüm bilgileri haberimizde bulabilirsiniz. 
 

Dünya Kupası maçları ne zaman başlayacak ve bitecek?


2018 FIFA Dünya Kupası, ev sahibi Rusya ile Suudi Arabistan arasında yarın yapılacak açılış maçıyla başlayacak.

64 maça sahne olacak şampiyonada 8 grupta dörder takım mücadele edecek. Toplam 11 kentte düzenlenecek kupada ilk tur gruplarında 48 maç oynanacak. Toplam 32 takımın katıldığı Dünya Kupası, 15 Temmuz Pazar günü Moskova'da oynanacak final maçıyla sona erecek.
Toplam 16 takımın mücadele edeceği 2. tur müsabakaları tek maç eliminasyon sistemine göre oynanacak. İkinci tur karşılaşmaları 30 Haziran ve 1, 2, 3 Temmuz'da yapılacak. A-B, C-D, E-F ve G-H grupları, birbirlerinin ilk iki sırasında yer alan takımlarıyla çapraz eşleşecek.

Rakiplerini eleyen takımlar 6 ve 7 Temmuz'da çeyrek final maçlarına çıkacak. 10 ve 11 Temmuz'da oynanacak yarı final maçlarının ardından üçüncülük maçı 14 Temmuz'da Saint Petersburg'da, final ise 15 Temmuz'da Moskova'da yapılacak.FUTBOLARENA'DA NELER OLACAK?

FutbolArena olarak 2018 Dünya Kupası'na özel sayfamızı hazırladık. Dünya Kupası sayfamızda sizlere takımlarla ilgili bilmek istediğiniz tüm içerikleri sunuyoruz. 

DÜNYA KUPASI TARİHİ

Dünya Kupası sayfamızda ilk olarak şampiyonanın tarihiyle ilgili bilgileri hazırladık. Dünya Kupası'nı kazanan takımlar, turnuvada yaşanan unutulmaz ilkler ve tarihi anları bir çırpıda okuyabileceksiniz. Ayrıca takımların eleme aşamalarında hangi gruplarda kaç puan topladıkları, oynadıkları maçlar ve playoff aşamasındaki karşılaşmaları da inceleyebilirsiniz. 

TAKIMLARIN KADROLARI, STATLAR, ŞEHİRLER

Dünya Kupası'na katılan 32 takımın resmileşen kadroları, maçların oynanacağı şehirler ve statlarla ilgili tüm bilgiler de sayfamızda yer alıyor. Aynı zamanda şampiynada yıldızı parlayabilecek genç oyuncularla birlikte turnuvaya damga vurabilecek yıldız adaylarını da sizler için hazırladık. 

ÖZEL VİDEOLAR VE GALERİLER

Şampiyona boyunca özel video içerikleri ve eğlenceli galerilerle de farkımızı ortaya koyacağız. Takımlardan son dakika haberleri dışında üreteceğimiz özgün video içerikleri ve galeriler konusunda da iddialıyız. 
 

Dünya Kupası maçları hangi kanalda olacak? Dünya Kupası fikstürü


Dünya Kupası maçlarının hangi kanalda olacağı ve karşılaşmaların şifreli mi yoksa şifresiz mi olacağı oldukça merak ediliyordu. Dünya Kupası maçlarının TRT 1 ve TRT Spor ekranlarından şifresiz olarak yayınlanacağı açıklandı. 


FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)