comScore

Dünya Kupası Haberleri: Mesut Özil'in babasından şok açıklama! "Futbolu bırakırdım"

08 Temmuz 2018, Pazar 12:41
Dünya Kupası Haberleri: Mesut Özil'in babasından şok açıklama!

Dünya Kupası'nda yer aldığı grubu hayal kırıklığı ile tamamlayan ve bir üst tura çıkamayan Almanya'da Mesut Özil ile ilgili gündem devam ederken oyuncunun babasından çarpıcı açıklamalar geldi.

FutbolArena - Dünya Kupası'nda hayal kırıklığı yaratan Almanya'da gündem olan Mesut Özil ile ilgili önemli gelişmeler yaşanıyor.
 

Mesut Özil'in babası Mustafa Özil'in açıklamaları


Dünya Kupası öncesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşme gerçekleştiren Mesut Özil Alman halkının bir bölümünün ciddi tepkisini çekmişti. Bunun üzerine Almanya ile Dünya Kupası'nda sergilediği etkisiz performans sonrası daha da hedef haline gelen Mesut Özil için tepkiler büyümüştü.

Mesut Özil'in babası Mustafa Özil ise oğluyla alakalı çarpıcı açıklamalar yaptı. Mustafa Özil, Bild Sonntag'a yaptığı açıklamada, "Mesut hayal kırıklığına uğradı ve son yaşananlara çok kızdı. 9 yıldır Almanya 'da oynadı, bu ülke için çok şey yaptı ama şimdi de günah keçisi ilan edildi. Onun yerinde olsam emekli olurdum" diye konuştu.
 

Mesut Özil ve İlkay Gündoğan'a neden tepki gösterildi?


Geçtiğimiz haftalarda Türk kökenli futbolcular Mesut Özil ve İlkay Gündoğan'ın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesi sonrasında Almanya'da her iki futbolcuya yönelik adeta bir linç kampanyası başlatılmıştı. Almanya'nın Kuzey Ren Vestfalya Uyum Bakanı Joachim Stamp (FDP) Dünya Kupası Almanya-Meksika maçı öncesinde ilkay Gündoğan'ın formasını giyerek, futbolculara yönelik yanlış algının sona erdirilmesi mesajını verdi. 
KRV Uyum Bakanı Stamp, sosyal medya hesabından yayınladığı fotoğraf ve yazılı açıklama ile her iki futbolcunun kendi başarıları ile Almanya Milli Takımı forması giydiğini hatırlattı. Stamp, "Özil ve Gündoğan'ın Erdoğan ile görüşmesi Almanya'da uyum konusunda bir ateşli tartışmaya yol açtı. Evet, Mesut Özil ve İlkay Gündoğan'ın, Erdoğan ile fotoğrafı beni hayal kırıklığına uğrattı ve kızdırdı. Her iki futbolcuda pek çok genç için rol modeller. Özellikle, Türk kökenliler için futbolcuların başarısı büyük önem taşıyor" dedi. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"