comScore

Dünya Kupası Haberleri: Mesut Özil'den Almanya Milli Takımında rekor

17 Haziran 2018, Pazar 21:21
Dünya Kupası Haberleri: Mesut Özil'den Almanya Milli Takımında rekor

Almanya Milli Takımında forma giyen Mesut Özil, Meksika karşısında sahanın en iyilerinden biri olurken önemli bir sayıya ulaştı.

FutbolArena - Dünya Kupası'nda 4. günde ilk maçına çıkan Almanya, şok bir sonuçla karşılaştı. Meksika karşısında Panzerler 1-0'lık mağlubiyetle rakibine boyun eğdi. Mücadelede Almanların en iyisi Mesut Özil idi.
 

Mesut Özil'in Meksika maçındaki rakamları


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştüğü nedeniyle ülkesinde ağır eleştirilere maruz kalan Mesut Özil, sahanın en iyisi oldu. Opta verilerine göre,  Mesut Özil, Meksika karşısında 1966'dan bu yana Almanya formasıyla bir Dünya Kupası maçında hücum bölgesinde en fazla isabetli pas yapan oyuncu oldu. Mesut Özil, 90 dakika kaldığı Meksika maçında 47 kez hücum bölgesinde isabetli pas yaptı.
 

Mesut Özil ve İlkay Gündoğan'a neden tepki gösterildi?


Geçtiğimiz haftalarda Türk kökenli futbolcular Mesut Özil ve İlkay Gündoğan'ın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesi sonrasında Almanya'da her iki futbolcuya yönelik adeta bir linç kampanyası başlatılmıştı. Almanya'nın Kuzey Ren Vestfalya Uyum Bakanı Joachim Stamp (FDP) Dünya Kupası Almanya-Meksika maçı öncesinde ilkay Gündoğan'ın formasını giyerek, futbolculara yönelik yanlış algının sona erdirilmesi mesajını verdi. 

KRV Uyum Bakanı Stamp, sosyal medya hesabından yayınladığı fotoğraf ve yazılı açıklama ile her iki futbolcunun kendi başarıları ile Almanya Milli Takımı forması giydiğini hatırlattı. Stamp, "Özil ve Gündoğan'ın Erdoğan ile görüşmesi Almanya'da uyum konusunda bir ateşli tartışmaya yol açtı. Evet, Mesut Özil ve İlkay Gündoğan'ın, Erdoğan ile fotoğrafı beni hayal kırıklığına uğrattı ve kızdırdı. Her iki futbolcuda pek çok genç için rol modeller. Özellikle, Türk kökenliler için futbolcuların başarısı büyük önem taşıyor" dedi. 
Dünya Kupası Haberleri FutbolArena'da
 

FutbolArena Haber Turu (18 Ekim 2019)

Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.