comScore

Dünya Kupası Haberleri: Lionel Messi penaltıları kaçırıyor! 9 oldu...

16 Haziran 2018, Cumartesi 17:46
Dünya Kupası Haberleri: Lionel Messi penaltıları kaçırıyor! 9 oldu...

Arjantin'in İzlanda ile oynadığı karşılaşmada penaltı kaçıran Lionel Messi, penaltı konusundaki istikrarsızlığını sürdürdü. Lionel Messi'nin İzlanda maçında kaçırdığı penaltı haberimizde.

FutbolArena - Arjantin'in Dünya Kupası ilk maçında İzlanda ile oynadığı karşılaşmada Lionel Messi penaltı kaçırdı. Messi'nin 2018 Dünya Kupası ilk maçında kaçırdığı penaltı ile ilgili önemli bir istatistik ortaya çıktı.
 

Lionel Messi'nin İzlanda maçında kaçırdığı penaltı


Arjantin Milli Takımı'nın dünyaca ünlü yıldızı Lionel Messi, 64. dakikada kazanılan penaltıda beyaz noktaya gitti. Ancak Barcelona'nın yıldız futbolcusu Lionel Messi'nin penaltısını Hannes Halldorsson kurtarmayı başardı.

Opta bilgisine göre, Lionel Messi, Barcelona ve Arjantin'da son 7 penaltının 4'ünü kaçırdı. Genel fotoğrafa baktığımızda ise Lionel Messi, kariyerinin son üç sezonunda attığı 16 penaltının 9'unu kaçırdı. Sadece 7 kez golü atmayı başardı. Lionel Messi sezon içerisinde de birçöok penaltı vuruşundan yararlanamıştı.

Arjantin - İzlanda maçı penaltı pozisyonu


Arjantin - İzlanda maçının ilk yarının sonlarına doğru gelişen Arjantin atağında sağ kanattan ceza sahasına gönderilen topta, Sigurdsson'un elle oynadığı pozisyonda Arjantin futbolcuları penaltı bekledi. Ancak maçın hakemi Polonyalı Marciniak yoğun itirazlara rağmen penaltı olmadığını söyledi ve korner işaretini yaptı. 
Arjantin futbolcuları Messi de dahil olmak üzere ilk yarının sonuna doğru Polonyalı hakeme yoğun itirazlarda bulundu. Ancak Marciniak, topun vücuttan sektiğini ve kasıtlı bir elle oynama olmadığını söyleyerek pozisyonun nizami olduğunu belirtti. Arjantin - İzlanda maçının ilk yarısı 1-1 berabere bitti. Dünya Kupası Haberleri FutbolArena'da!

MESSİ'NİN KAÇIRDIĞI PENALTIYI İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ!

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)