comScore

Dünya Kupası Haberleri: Juan Sebastian Veron: 'Messi asla Maradona olamaz

25 Haziran 2018, Pazartesi 14:49
Dünya Kupası Haberleri: Juan Sebastian Veron: 'Messi asla Maradona olamaz

Arjantin'in eski futbolcularından Juan Sebastian Veron, İtalyan basınına Lionel Messi ve Diego Armando Maradona kıyaslamasına yeni bir yorum getirdi.

FutbolArena - Rusya'da düzenlenen Dünya Kupası D Grubu'nda mücadele eden Arjantin ilk 2 maçında 1 puan toplayabilirken gruptan çıkma şansını zora sokmuştu. Arjantin adına en büyük hayal kırıklığı ise Lionel Messi'de yaşandı.
 

Veron'un Lionel Messi ile ilgili açıklamaları


Arjantin'in en önemli futbolcularındanzı Juan Sebastian Veron, Lionel Messi ile ilgili önemli bir kıyaslamada bulundu. Her fırsatta Diego Armando Maradona ile kıyaslananan Lionel Messi için Veron'dan çarpıcı bir yaklaşım geldi.

İtalyan basınına konuşan Juan Sebastian Veron, "Maradona bir itici güçtü, harika bir referans noktası ve güven veren bir liderdi. Messi'nin teknik özelliklerini sorgulayamam ama çok utangaç bir çocuk, içe dönük. Karakterinde lider olmak yok. O sadece Barcelona'nın yıldızı" diye konuştu.
Veron, Diego Armando Maradona için Napoli efsanesi tanımını kullanırken Lionel Messi için de 'Barcelona'nın Yıldızı' vurgusu yaptı.
 

Arjantin - İzlanda Messi'nin kaçırdığı penaltı


Arjantin'in yıldız futbolcusu Messi maçın ardından yaptığı açıklamada, "Elbette kazanmak için sahaya çıktık. İlk golü attık ama İzlanda'nın golünden sonra oyunda her şey değişti. Rakip çok sıkı savunma yaptı ve bu yüzden boş alan bulamadık. Her şeye rağmen galibiyet için ayağımıza gelen bir fırsat vardı. Ancak ben penaltıyı kaçırdım ve bunun için üzgünüm. Genel anlamda galibiyeti hak ettiğimizi söyleyebilirim. Yine de hiçbir şey bitmiş değil. Bir sonraki maça hazırlanacağız." dedi. 

Öte yandan İzlanda kalecisi Halldorsson da Messi'nin penaltısını kurtarmasıyla ilgili olarak, "Penaltılar için özel olarak çalışıyorum. Messi topun başına geçtiği anda onun ne yapmak istediğini aklımdan geçirdim. Zaten daha önce Messi'nin penaltı atışlarını tekrar izlemiştim. Anlık bir kararla başarılı oldum." ifadelerini kullandı. 

Dünya Kupası Haberleri FutbolArena'da

Bilyoner'den 5.000 TL BilyonPuan HEDİYE!